reklamı kapat

POPÜLER

Plajların yeni gözdesi Citroen E-Mehari

08 Aralık 2015

Elektrikli otomobil modası SUV ve lüks sedanlardan sonra B segmentine de sıçradı. Citroen, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği konsept otomobilini kesti biçti ve sevimli bir elektrikliye dönüştürdü.

Citroen’in yeni elektrikli süper minisi, fikir olarak aslında çok daha eskilere dayanıyor. 60’ların hippi akımından etkilenen Fransız üretici, geniş bir arkadaş grubunun rahatça sığabileceği ve sahil yollarının tadını çıkarabileceği bir araç üretmek ister. Ortaya daha sonra Fransız ordusunun da kullandığı Mehari çıkar. Asıl amacı eğlence olan ve bu şekilde tasarlanan Mehari yıllar içinde birçok farklı görünümde karşımıza çıktı ancak teknolojiye ayak uyduran bu elektrikli versiyon hepsini unutturmaya hazır.

Orijinal Mehari

Orijinal Mehari


Yuvarlak hatları ve capcanlı renkleriyle dikkat çeken E-Mehari, Citroen’in hedeflediği gibi genç kitlelerin yeni sevgilisi olacağa benziyor. Animasyon filmlerinden fırlamış gibi görünen otomobil, hem iç hem dış mekanında canlı renk seçeneklerine sahip. Şişkin kaputunun altında 30 kW kapasiteli lityum metal polimer pil ünitesinden güç alan E-Mahari’nin menzili 200 km. 8 saatte şarj olan pil ünitesi ve elektrik motoru sayesinde 68 beygir güç üreten otomobilin ulaştığı maksimum hız ise 110 km/s.

İLGİLİ HABERLER