reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iphone

iPhone 6’nın tasarımı iPhone 5c’ye mi benzeyecek?

Çıkmasına daha aylar olan iPhone 6 ile ilgili söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 6’nın ön paneline ait olduğu iddia edilen görüntüleri paylaşmıştık, ancak bugün ortaya çıkan söylentiler bundan çok daha ayrıntılı.

Macotakara‘nın sunduğu “bilgi”lere göre, iPhone 6’nın tasarımı büyük ölçüde 7’inci nesil iPod nano ve iPhone 5c’den ilham alıyor. Ancak Apple hayal kırıklığı yaratan iPhone 5c’den dersini almış olacak ki, telefonların kasasında plastik yerine iPod nano’daki gibi eloksallı alüminyum kullanılacak. Kasanın yine iPod nano ve iPhone 5c gibi değişik renklerde sunulması da söz konusu olabileceği gibi iPhone 5c’nin yuvarlak kenarlı tasarımına sahip olacağı düşünülüyor (maalesef!). Ancak iPhone 6, iPhone 5c’nin aksine üst sınıf bir model olacak.

iPhone 6 concept
Kaynaktan elde edilen diğer bilgilere göre iPhone 6’nın 4,7 ve 5,7 inçlik iki farklı modeli piyasaya sunulacak. Bu modellerin sırasıyla 14 x 7 cm ve 16 x 8 cm boyutlarında olacağı söyleniyor. İki cihaz da iPhone 5s’ten 0,6 mm daha ince olacak şekilde 7 mm inceliğe sahip olabilir, ancak bu durumda iSight kamera çıkıntı kalacak şekilde yerleştirilecek demektir. Yine de 7 mm incelik konusundaki kararın nihai olmadığı ve önceki modellerden daha kalın bir tasarım yapılabileceği de söyleniyor.

Bu yıl çıkması beklenen iki iPhone 6 modelinin adları ve iPhone 5c ailesine yeni tasarımlar eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak kesin bilgiler gelene kadar söylentilerin meydanı boş bırakmayacağı kesin.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.