reklamı kapat

POPÜLER

Alınan ve yakılan kaloriyi yüzde 100 otomatik ölçebilen akıllı bileklik [Video]

Birçok aktivite ölçerin sahip olduğu bir özelliktir alınan kalori ve yakılan kalori ölçümü. Ancak tamamının zayıf noktasını alınan kalorinin kullanıcı tarafından tek tek girilmesi gerekliliği oluşturuyor. Bir grup tecrübeli girişimcinin kurduğu Healbe, dünyanın ilk otomatik alınan ve yakılan kalori miktarını ölçebilen akıllı bilekliği GoBe‘yi duyurdu.


GoBe, kullanıcının manuel giriş yapmasına gerek kalmaksızın alınan kaloriyi, yakılan kaloriyi, herhangi bir aktivite sırasındaki metabolik oranını hassas biçimde ölçebiliyor. Dolayısıyla kullanıcıların her gün yedikleri besinleri uygulamaya girmesine gerek kalmıyor. GoBe, bu yeteneklerini firmanın patentli FLOW teknolojisi sayesinde sergileyebiliyor.


FLOW teknolojisi, basınç, ivme ve empedans sensörlerinden gelen verileri özel bir algoritma ile bir araya getiriyor. Basınç sensörü, kan akışını ve kalp ritmini ölçerken empedans sensörü, dokudaki sıvı seviyesini , ivme sensörü ise vücut hareketleriyle aktiviteleri ölçüyor. Tüm sensör verilerini birlikte değerlendirmeyi başaran FLOW, sonuç olarak kullanıcıya alınan-yakılan kaloriyi, kalp ritmini, stres seviyesini, sıvı tüketim seviyesini ve uyku seviyesini sunabiliyor.


Ürünün tasarımcısı aynı zamanda efsane telefon Motorola V70’in de tasarımcısı olan Jozeph Forakis. Tamamen su geçirmez olan GoBe’nin üzerinde tüm faaliyetlerin takip edilebildiği ve saat bilgisini veren bir de dijital gösterge bulunuyor. Tam şarj ile üç gün kesintisiz kullanım sunan GoBe tahmin edebileceğiniz üzere akıllı telefon uygulaması ile beraber geliyor. Uygulama hem iOS hem de Android cihazları destekliyor.

Hatasız ölçüm yaptığını vurgulayan GoBe, şu anda indiegogo üzerinden destek topluyor. Ürünle ilgili ilk izlenimimiz fonksiyon anlamında gerçekten piyasadaki rakiplerinden farklılaşmayı başardığı yönünde. Firma, 100 bin dolar olan hedefini çoktan üçe katlamış durumda. Ön sipariş vermek isteyenlerin şu anda en makul seçeneği 324 dolarlık destek ile iki adet GoBe almak olarak görünüyor çünkü diğer seçenekler tükenmiş durumda. Teslim tarihi olarak ise Haziran 2014 öngörülüyor.

VİDEO
)