reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Instagram

iOS’in ardından Instagram’ın Android uygulaması da güncellendi

Akıllı telefon dünyasının en popüler fotoğraf uygulaması Instagram‘ın iOS versiyonu geçtiğimiz gün yeni bir güncellemeye kavuşmuştu. Facebook‘un himayesindeki uygulama, çok geçmeden Android güncellemesini de yayınlayarak milyonlarca kullanıcısını sevindirdi.

Advertisement

İki yıldır Android dünyasında olan uygulamaya gelen 5.1 güncellemesi baştan aşağı bir tasarım değişimi vadediyor. Arayüz, ana hatlarıyla aynı ancak ikonlar ve görünüm oldukça sadeleştirilmiş. Instagram, sadeleşen ikonlarla birlikte özellikle küçük ekranlı Android cihazlarda uygulamayı kullanmanın çok daha kolaylaşacağını söylüyor. Ki haksız da sayılmazlar. Yeni ikonlar ve arayüz, gerçekten çok daha anlaşılır ve kolay bir şekilde fotoğraf çekip efekt vermeyi sağlıyor. Fotoğraf çekim ekranında, ekran ızgarası, ön/arka kamera seçimi ve flaş ikonları aşağı taşınmış. Filtre ekranında da düzleştirme, çerçeve, bulanıklaştırma ve kontrast ikonları yine aşağı alınmış. Altta, kutu içindeki filtrelerin isimleri kutu dışına çıkarılmış ve daha kolay okunabilmeleri için tamamı büyük harfle yazılmış. Paylaşım ekranı da aynı şekilde oldukça sadeleştirilmiş.

Lakin Android’e gelen yeni güncellemenin, uygulamanın iOS versiyonuna gelen güncellemeden önemli bir farkı var. iOS’li cihaz sahipleri, güncellemeyle birlikte güneş şeklindeki Lux ikonuna tıkladıklarında altta bir bar beliriyor ve kullanıcılar bu barı sağa sola kaydırarak kontrast ve doygunluğu artırıp azaltabiliyor. Bu özelliğin Android’e ne zaman geleceği henüz belli değil.

Instagram

FiYAT
Ücretsiz*

BOYUT
Cihaza göre değişiklik gösteriyor

YÜKLEMEK iÇiN
► https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android&hl=en

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Instagram
Instagram
Instagram