reklamı kapat

POPÜLER

İki farklı iPhone 6, farklı tarihlerde çıkabilir

Apple tarafından ne zaman ve hangi boyutlarda çıkarılacağı hala açıklanmayan iPhone 6 hakkında dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Son dedikodular iPhone 6’nın iki farklı versiyon şeklinde ve farklı tarihlerde çıkarılacağı yönünde. Apple’ın bu hamlesini, iki akıllı telefonunun satışlarını etkilememesi için yapacağı söyleniyor.

Digitimes’ın iddiasına göre; Apple ilk etapta 4,7 inçlik iPhone modelini, daha sonra ise 5,5 inçlik modelini piyasaya sürecek. Siteye göre bunun nedeni, Apple’ın iPhone 5s ve iPhone 5c’de yaptığı “hatayı” tekrarlamak istememesi. Hatırlayacağınız üzere Apple, bu iki akıllı cihazını aynı anda piyasaya sürmüştü.

Teknoloji yazarı Ben Lovejoy, DigiTimes ile aynı görüşte değil. Lovejoy, iPhone 5s’in daha ekonomik versiyonu iPhone 5c’den fazla satarak, birlikte piyasaya sürülmekten etkilenmediğini, aksine bu sayede Apple’a avantaj sağladığını düşünüyor.

Öte yandan analist Ming-Chi Kuo ise tartışmalara bambaşka bir boyut kazandırdı. Kuo, daha büyük ekranlı iPhone 6’nın bilerek değil fakat teknik aksaklıklardan dolayı daha geç çıkacağını savundu. Kuo’nun raporuna göre Apple, hala iPhone 6’nın renklendirmesi ve dokunmatik ekran hassasiyeti ile ilgili problemlerle boğuşuyor.

Gelecek nesil iPhone ne zaman çıkar bilinmez, ancak o zamana kadar dedikoduların ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.