reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en derin havuzunda gerçekleştirilen su altı koreografisi [Video]

Julie Gautier tarafından gerçekleştirilen dünyanın en derin havuzundaki su altı koreografisi, izleyenlere mükemmel bir kısa film keyfi sunuyor.

Gautier, derin denizlerde dalgıçlık yapıyor. Aynı zamanda üzerinde çalıştığı kısa filmin yönetmenlik koltuğuna da oturan sanatçının kısa filmi AMA ismini taşıyor. Gautier’in su altında müdahalesiz gösterisi dünyanın en derin havuzunda gerçekleştiriliyor. Durgun suda hareketlerini sergilerken nefesini tutmak zorunda olan sanatçı, yüzeye çıkmak içinse kendi oluşturduğu dev hava baloncuğunu kullanıyor. Dünyanın en derin havuzu, İtalya, Venedik‘te bulunuyor. Gautier’in bu projesindeki çalışma ortamı, risksiz oluşunu sanatçının derin sularda dalgıçlık yapmasındaki tecrübesinden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beyoncé ile de çalıştı

AMA projesi, Japonca “denizin kadını” anlamına geliyor. Japonya’nın geleneksel deniz kabuğu toplayıcılarına verilen bu isim, aynı zamanda o kadınlara bir saygı niteliğinde. Dünyadaki tüm kadınları birbirine bağlayan ilişkinin anlatıldığı bu proje, Gautier’e göre kadınlara yalnız olmadıklarını hissettirmenin başka bir yolu. Proje; kadınların içlerini, sevinçlerini ve üzüntülerini başkalarına açıklamaları gerektiği ana fikrini taşıyor. Gautier, kendisi gibi dalgıç olan dünya şampiyonu eşi Guillaume Néry ile de 2015’te bir müzik video projesi için bir araya gelmişti. Beyoncé ve Arrow Benjamin iş birliği müzik videosu “Running” için ortaklaşa çalışan çiftin o videosunu da YouTube’da bulmak mümkün. Sanatçının daha fazla kısa film videoları için kendi internet sitesini ve Instagram hesabını takip edebilirsiniz.