reklamı kapat

POPÜLER

MSI
MSI

Dünyanın en güçlü anakartı: MSI Z270 Godlike Gaming

29 Mayıs 2017

MSI, dünyanın en güçlü anakartı Z270 Godlike Gaming’i oyunseverlerin beğenisine sundu. Performans çıtasını en üst noktaya taşıyan anakart, Killer xTend ve yeni ASMedia 3142 USB 3.1 Gen2 denetleyici gibi dünyada ilk ve özel teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

MSI’ın Godlike standardı ile üretilen anakart, Killer ile güçlendirilmiş bir ağ yönlendiricisi olarak çalışıyor ve internet sinyallerini güçlü ve düşük gecikmeyle aktarıyor. Bu şekilde LAN veya Wi-Fi üzerinden oynadığınız oyunlarda en iyi online deneyimi sunuyor. Tıpkı GODLIKE GAMING gibi, Killer tarafından sunulan bu yeni teknoloji de oyuna özel bant genişliği yönetimi gibi birçok yeni özelliğe sahip. MSI’ın yeni anakartı 3 adet Killer Ethernet portuna sahip network switch ve Wi-Fi extender olarak bir Killer Wireless-AC modülünü bir arada sunarak ağınızı genişletmeye olanak tanıyor.

Kullanıcıların bu anakart sayesinde ağlarını genişletmek için pahalı ve ayarlaması zor cihazlara ihtiyaçları yok.  Bunun yerine sadece Killer ile gelen yenilikçi xTend teknolojisini kullanarak oyun konsolları, akıllı telefon ve tabletler gibi cihazların tümünü doğrudan oyun bilgisayarlarına bağlamak mümkün. Killer xTend oyunları, sesli ve görüntülü görüşmeleri ve diğer ağ akışlarını hızlı ve akıcı bir şekilde gerçekleştiriyor. Killer PC üzerindeki akıllı ağ trafiği yönetimi, diğer cihazlardaki oyunlara ait veri paketlerini de algılayarak öncelik tanıyor. Killer xTend ayrıca evlerdeki tüm cihazların internet sinyal kalitesini yükseltiyor. Her bir Killer E2500 potansiyel olarak 1 Gbps net hıza ulaşabiliyor, Killer Wi-Fi modülü ile fazladan 867 Mbps hız kazanılabiliyor.

X99A Godlike GAMING, anakartlarda RGB LED kullanan ilk anakart olmuştu. Z270 GODLIKE GAMING ise bunu bir üst seviyeye taşıyor. Dünyanın en iyi bileşen markaları ile birlikte çalışarak RGB ürünlerine senkronizasyon desteği sunan MSI, Z270 Godlike GAMING ile üstün Mystic Light Sync entegrasyonuna da imza atıyor. Z270 GODLIKE GAMING anakart, çok renkli yepyeni Phanteks Rainbow Strip ile geliyor. Oyuncular ve mod tutkunlarının sistemlerini daha da özelleştirebilmeleri için 15 yüksek kaliteli LED ile gelen Rainbow Strip, şerit üzerindeki her ışığın rengini ayrı ayrı değiştirebilmenize olanak tanıyor. 4pin bağlantısı sayesinde aynı anda birçok farklı renk bir arada görülebiliyor. 

Dünyanın en hızlı USB çözümü olan yepyeni ASMedia ASM3142 USB 3.1 denetleyici, evrensel veriyolu üzerinden süper hızlı veri iletişiminde yeni standart haline gelmeye hazırlanıyor. Z270 Godlike Gaming, dünyada bu yeni ASM3142 denetleyicisine sahip ilk anakart. Halihazırdaki Lightning ASMedia ASM2142 USB 3.1 Gen2 denetleyici zaten PCIe Gen3 x2 (16Gb/s) hızı ile pazardaki en hızlı USB3.1 performansına sahip. Gelecek nesil Lightning ASMedia ASM3142 USB 3.1 Gen2 denetleyici yongası ise bu performansı daha da geliştiriyor ve daha yüksek güç verimliliği sayesinde önceki USB çözümlerine göre %50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. MSI’ın şimdiye kadarki en güçlü anakartının ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

YORUMLAR