reklamı kapat

POPÜLER

MSI

Görsele şölene hazırlanın; dünyanın ilk PrismSync ve GameSense destekli kavisli oyuncu monitörleri

Oyun tutkunlarına bugün güzel bir haberimiz var. MSI ve SteelSeries’ın yeni Optix MPG serisi kavisli oyuncu monitörleri şimd SteelSeries Engine desteği sunuyor. Oyuncular artık SteelSeries motoru üzerinden monitörün ön panelinde bulunan 5 adet RGB bölgesindeki aydınlatma efektlerini rahatça programlayabiliyor. Oyuncular bu sayede oyun içi anlık veriler, geri sayım, istatistik, hatta yaklaşan tehlikeleri de gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor.

MSI masaüstü platform çözümleri genel müdürü Charles Chiang, “SteelSeries motorunun entegre edilmesi sayesinde Optix MPG serisi kavisli Gaming monitörlerimiz, PrismSync aydınlatma ve oyun içi gerçek zamanlı uyarılar gibi özellikler kazanarak kullanıcıların kendilerini daha fazla oyunun içinde hissetmelerini sağlıyor” dedi. SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani ise ” MSI ve SteelSeries, oyunculara gerçek anlamda 3 boyutlu bir oyun deneyimi getiriyor. SteelSeries olarak MSI ile sürdürdüğümüz güçlü ortaklıktan gurur duyuyor ve oyuncu topluluğuna böylesi bir teknolojiyi heyecanla sunuyoruz” yorumunu yaptı.

Yeni Optix MPG serisi, 2 adet 27 inç monitörden oluşuyor: Optix MPG27C ve Optix MPG27CQ. Bu modeller MSI’ın 1.800R kavisli VA panele sahip Gaming monitörlerinde yeni bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Her iki model de 144 Hz tazeleme oranı ve 1 ms tepki süresine sahip. MPG27C modeli üzerinde 1080p ekran bulunuyor. MPG27CQ ise 1440p WQHD ekranla geliyor. Monitörlerde 178 derecelik geniş görüntüleme açısı, daha düşük mavi ışık ve kırpışmayı önleyen anti-flicker özelliği de mevcut. Monitörler ayrıca her 3 eksende de ayarlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MSI’ın yeni monitörleri iddialı özelliklerle geliyor

MSI Optix MPG serisi bu ay itibarıyla satışa sunuluyor. Dünya çapında özel bir lansman sürümü ise GameSense özelliği ve iki farklı oyun yüzeyine sahip teelSeries QcK Prism mousepad ile birlikte geliyor. Monitörlerin Türkiye satış fiyatları ise henüz açıklanmadı.