reklamı kapat

POPÜLER

Netflix adına Türkiye’de yazılıp çekilecek fantastik dizinin konusu belli oldu

Ünlü internet platformu Netflix‘in Türkçe orijinal bir yapım hazırlığında olduğu kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. O zamandan beri hakkındaki çeşitli iddialarla gündeme gelen bu projenin konusu sonunda izleyicilerle paylaşıldı.

Netflix ilk Türkçe projesini “Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesi” sözleriyle tanımlıyor. Konusunu merakla beklediğimiz bu yapımda genç bir adam özel güçlere sahip olduğunu fark ediyor. Daha güçlerini yeni yeni keşfederken İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı mücadele vermesi gerekiyor. Böylece bir yandan asıl gücünü keşfetmeye, öte yandan da şehri ve insanlığı korumaya çabalıyor. Elbette ona bu zorlu yolculukta destek olacak arkadaşları da çıkıyor. Hep birlikte zorlu bir mücadeleye atım atıyorlar. Bu farklı hikaye izleyiciyi bu sihirli şehrin kalbinde sürükleyici bir keşfe çıkartmayı vadediyor.

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisinin baş yapımcılığını Onur Güvenatam üstleniyor. Bu projeyi Vatanım Sensin ve İstanbullu Gelin gibi yapımlarla tanınan O3 Medya ekrana taşıyor. Bu heyecan uyandıran yapımda kimlerin rol alacağı veya çekimlerin ne zaman başlayacağı şimdilik bilinmiyor. 10 bölümden oluşan bu Türkçe orijinal yapımın 2018 yılı içinde tüm dünya ile aynı anda Netflix’te olacağı dile getiriliyor.

Tüm bunların yanı sıra resmi Netflix ve O3 Medya cephesinden de resmi açıklamalar yapıldı. Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, Türk yapımla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

O3 Medya kurucu ortağı ve yapımcı Onur Güvenatam ise şöyle konuştu: “Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal dizisini çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz.”