reklamı kapat

POPÜLER

Snapchat kendi drone’unu geliştirmeye hazırlanıyor

Instagram’ın neredeyse tüm özelliklerini kopyalaması nedeniyle zor zamanlar yaşayan Snapchat, farklı bir alana el atarak yükselişe geçmeyi hedefliyor gibi görünüyor. İddialara göre Snapchat’in sahibi olan Snap, drone sektörüne giriş yapmak için kolları sıvıyor. 

İddialara göre Snap, Los Angeles merkezli küçük bir drone girişimi olan Ctrl Me Robotics’i bünyesine katıyor. Snap’in bu satın alımı çok uygun bir fiyatla gerçekleştirdiği de söylenenler arasında yer alıyor. Eğer doğruysa Ctrl Me Robotics’i satın alabilmek için Snap’in kasasından çıkan para ise yalnızca 1 milyon dolar.

Daha önce Snap’in drone’larla ilgilendiği yönünde bazı iddialar ortaya atılmıştı. Çıkardığı gözlüklerle Snapchat’e yeni bir soluk getiren Snap’in bu kez de drone üreterek video içerik hazırlamak isteyenlere farklı bir yöntem sunacağı düşünülüyor. Drone şirketinin anlaşmayı tamamlamak için görüşmeleri sürdürdüğü söyleniyor.

Snap ve Ctrl me Robotics konu hakkında herhangi bir açıklamak yapmaktan kaçınıyor. Dolayısıyla anlaşma ne onaylanıyor ne de yalanlanıyor. Snap’in böyle bir satın alım gerçekleşmesi durumunda önde gelen birçok drone üreticisiyle sıkı bir rekabetin başlayacak olması kaçınılmaz. Konuyla ilgili detayların  önümüzdeki dönemlerde resmi ağızlardan açıklanacağı ve satın alımın da kısa bir süre içerisinde sonuçlanacağı iddia ediliyor.

YORUMLAR