reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en ince ve en hafif akıllı saati: Pebble Time Round [Video]

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız geri sayımın gizemi ortaya çıktı. Pebble, sürpriz bir duyuruyla yuvarlak ekranlı akıllı saatı Pebble Time Round‘u tanıttı.

Bugüne kadar büyük bir başarı yakalayarak yaklaşık 100 bin adet akıllı saat satan Pebble, Time modeliyle ipuçlarını verdiği şıklık yarışında iddasını ortaya koyuyor. Pebble teknolojilerinin birçoğuna sahip olan yuvarlak ekranlı yeni model eski modellere göre çok daha ince ve hafif. 28 gram ağırlığa ve 7,5 mm kalınlığa sahip Pebble Time Round, Apple Watch’a göre %33 daha ince. Saate benzer şekilde ince tasarlanan kayışlar için de 14 mm ve 20 mm’lik iki seçenek bulunuyor.

Ne yazık ki saat incelirken bazı kritik özelliklerden vazgeçilmek zorunda kalınmış. Örneğin yeni model suya dayanıklı değil ve önceki modellerde bir haftaya varan pil ömrü Pebble Time Round modelinde birkaç güne düşmüş. Hızlı şarj yeteneğine sahip Pebble Time Round 15 dakikalık şarjla günü kurtarabiliyor. Pebble Time Round deri ve metal kayış seçenekleriyle birlikte geliyor. Deri kayışlı model için belirlenen 249 dolar, metal kayışlı modelin fiyatı ise 299 dolar. Ön sipariş bugünden itibaren başlarken ilk teslimatların kasım ayında başlaması bekleniyor.

VİDEO