reklamı kapat

POPÜLER

Pebble 2 ve Pebble Time 2 resmen tanıtıldı [Video]

Bir Kickstarter projesi olarak doğan ve uygun fiyatlı olması, başarılı özellikler sunması ve hem iOS hem de Android‘e uyumlu olmasıyla öne çıkan Pebble’ın merakla beklenen yeni akıllı saati resmen duyuruldu.

Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde Pebble’ın yeni bir duyuru için geri sayım yaptığını sizlerle paylaşmıştık. Süre dolduğunda Pebble yeni akıllı saatlerini ve Pebble Core’u tanıttı. Sağlık özelliklerine odaklanan Pebble 2 ve Pebble Time 2’de kalp ritmi sensörü, aktivite ve uyku takip sistemi bulunuyor. 30 metreye kadar su geçirmeyen cihazlardan Pebble 2’nin şarjı 7 güne kadar dayanırken Pebble Time 2’nin şarjı ise 10 güne kadar çıkıyor. Pebble 2’de yüksek kontrastlı siyah-beyaz ekran bulunurken Pebble Time 2’de önceki cihaza göre yüzde 53 oranında daha büyük bir renkli ekrana yer veriliyor.

Tanıtılan bir diğer cihaz olan Pebble Core ise birçok kişi tarafından iPod Shuffle‘ın yeniden icat edilmesi olarak tanımlanıyor. 3G, Bluetooth ve Wi-Fi özelliklerine sahip Pebble Core, içerisine entegre edilmiş olan Spotify ile her yerde müzik dinlemeyi sağlıyor. Aktivite takibi yapabilen cihaz istenen aktivite takip uygulamasıyla verilerini eşitleyebiliyor. Modlanabilir yapısıyla istendiği takdirde üzerindeki iki buton farklı işlemler yapmak için programlanabiliyor. Telefona gereksinim duymayan cihaz acil durumlarda SOS özelliğiyle yardım çağrısı gönderebiliyor.

Pebble 2, 99 dolar; Pebble Time 2, 169 dolar ve son olarak Pebble Core 69 dolara satın alınabiliyor. Kickstarter’da istediği desteğin kat kat fazlasını toplayan projeye destek verenlerin cihazlara eylül ve kasım aylarında kavuşacağı belirtiliyor.

VİDEO