reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en küçük 4G destekli telefonu [Video]

Akıllı telefonların devasa boyutlara ulaşmasıyla birlikte küçük boyutlu telefonlar bulmak oldukça zor bir hale geldi. İstenen boyutlarda bir cihaz bulunsa bile bu cihazın özellikleri genelde tatmin edici olmuyor ve bu durum kullanıcıları büyük ekranlı telefonlara mecbur bırakıyor. Jelly isimli bu telefon ise hem küçük boyutu hem de boyutuna göre başarılı özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

Jelly’nin boyutu o kadar küçük ki, pantolonun ne işe yaradığı konusunda birçok kişinin fikri olmayan o küçük cebine bile sığabiliyor. 2.45 inçlik TFT ekrana sahip telefonda 1,1 GHz hızında 4 çekirdekli işlemciye yer veriliyor. 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip olan telefonun Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle geldiği belirtiliyor. Ayrıca microSD kart desteği sayesinde depolama alanını artırmak mümkün oluyor. Çift SIM kartı sayesinde iki ayrı telefon taşıma ihtiyacını da ortadan kaldıran Jelly’de GPS ve jiroskop gibi böyle bir telefonda olması beklenmeyen özellikler yer alıyor. Jelly ayrıca 4G LTE bağlantıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Genelde giriş seviyesindeki bu cihazlar eski nesil bağlantılar kullanırken Jelly’nin bu özelliğe sahip olması oldukça önemli.

Ön tarafında 2 megapiksel, arkasında ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera barındıran telefon 3 gün boyunca kullanılabilirken 7 gün bekleme süresiyle ön plana çıkıyor. Kickstarter’da destek bekleyen projenin başarıyla sonuçlanması haline telefonun 109 dolara satılacağı belirtiliyor fakat şu anda projeye 69 dolar destek vererek telefona sahip olunabildiğini söyleyelim.

VİDEO