reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro’nun eksiklerini ortadan kaldıran şarj cihazı [Video]

Sadece USB-C bağlantıya müsade eden yeni MacBook Pro birçok kullanıcısının işini zorlaştırıyor. PowerUp isimli yeni şarj cihazı ise MacBook Pro’nun eksiklerini ortadan kaldırarak daha verimli bir kullanım tecrübesi sunmayı vadediyor.

Bu ilgi uyandıran proje Homey Lab tarafından Indiegogo kampanyası olarak başlatıldı. Bu ürün dışarıdan bakıldığında birebir Apple’ın sattığı Macbook Pro şarj aletine benziyor. Boyut olarak da orijinalinden hiçbir farkı olmayan ürün bünyesinde üç ayrı USB 3.0 girişine yer veriyor. Tıpkı normal bir şarj cihazı gibi kullanılan PowerUp fişe takıldığı anda bilgisayarınızı şarj etmeye başlıyor ancak aynı anda iPhone, iPad, Apple Watch gibi diğer ürünlerin de şarj olmasına, Macbook Pro’ya bağlanmasına olanak sağlıyor. Şarj işlemini kolaylaştırmakla kalmıyor, USB-C adaptörü olarak da iş görüyor. Yani USB 3.0 üzerinden bağlantı kurulabilen harici hard diskler ve taşınabilir belleklerle de kullanılabiliyor.

Aynı zamanda iki kat hızlı şarj kolaylığı sunan PowerUp, 12 inçlik Macbook ve 13 inçlik MacBook Pro ile uyumlu çalışıyor. 15 inçlik MacBook Pro ile de kullanılabiliyor ancak şarj etme süresi vadedilenin altında kalıyor.

Tüm bu başarılı özelliklerin yanı sıra PowerUp, 79 dolardan satışa sunuluyor. Bu noktada belirtmekte yarar var ki, Apple‘ın standart şarj cihazları da aynı fiyattan alıcı buluyor. Yani ekstra ödeme yapmadan daha kullanışlı bir şarj cihazına sahip olmak mümkün. Her şey planlandığı gibi giderse Homey Lab tarafından tasarlanan ürünün gönderimine temmuz ayında başlanacak.