reklamı kapat

POPÜLER

GE Link

Dünyanın en ucuz akıllı LED ampulü: GE Link

Evimizdeki birçok teknolojik ve elektronik cihaz gibi ampuller de akıllandı. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan yeni nesil LED ampuller, internete bağlanabiliyor ve bu sayede akıllı telefon ya da tabletler üzerinden kontrol edilebiliyor. Ancak piyasadaki akıllı ampullerin fiyatı oldukça yüksek ve bu nedenle isteyen her kullanıcı evini bu ampullerle aydınlatamıyor. General Electric‘in Link adını verdiği yeni ampulü ise bu durumu değiştirecek gibi görünüyor. 15 doların altından başlayan fiyatlarla satılacak olan ampul, Wink uygulamasıyla internet olan her yerden kontrol edilebiliyor.

GE Link
Link’in üç farklı versiyonu bulunuyor. 60 watt’lık bir ampule eş A19, masa ve yer lambalarında kullanıma uygun 2700K, yumuşak beyaz ışık veriyor. BR30 da 2700K yumuşak beyaz ışık veriyor ve hem yemek hem de oturma odalarında kullanıma uygun bir tasarıma sahip. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen 3000K’lık parlak LED ampul PAR38 ise güvenlik için ya da bölgesel aydınlatma için kullanılabiliyor.

GE Link
İlk ampulün mucidi Thomas Edison’un kurucusu olduğu General Electric, Wink uyumlu ilk ticari ampulü üretmiş olmaktan gurur duyduklarını söylüyor. Ampuller, Wink ile uzaktan açılıp kapatılabiliyor, parlaklıkları değiştirebiliyor ve farklı tema ve ortamlar için programlanabiliyor. homedepot.com‘dan ön sipariş verilebilen Link ampuller, sonbahar ayında Amerika’nın en büyük ev gereçleri zincirlerinden olan The Home Depot mağazalarında da satışa sunulacak.