reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın herhangi bir yerine tek dokunuşla ışınlayan internet sitesi

Yazı bir türlü getiremediğimiz şu günlerde, dünyanın herhangi bir yerine ışınlanma şansınız olsaydı nereyi tercih ederdiniz?

Ne yazık ki Scotty’e bizi ışınlamasını söyleyemiyoruz ancak Google Haritalar ve basit arayüzlü bir site ile herhangi bir yere ışınlanabiliriz. Eğer oturduğunuz yerde canınız çok sıkılıyorsa, emin olun t-e-l-e-p-o-r-t.me saatlerinizi çalacak, sizi dünyanın farklı noktalarına sürükleyecek. Site dinamiği oldukça basit. Bulunduğunuz konumu alan sitede “Teleport” seçeneğine basınca şaşalı bir animasyonla bambaşka bir yere ışınlanıyorsunuz. Tamamen rastgele gerçekleşen bu ışınlanmalar Google Haritalar’dan yararlanıyor. Böylelikle ışınlandığınız yerde gezintiye de çıkabiliyorsunuz.

Bir saniye önce Miami sahillerinde gezinirken bir saniye sonra kendinizi Eyfel Kulesi’nin tepesinde bulabileceğiniz t-e-l-e-p-o-r-t.me çok basit bir fikri çok akılcı bir şekilde sunuyor. Sitede yapabileceğiniz tek şey dünyayı dolaşmak. Onun dışında sadece sağ alt köşeye Twitter ve Facebook paylaşım opsiyonu koyulmuş. Işınlandıktan sonra sağ üst köşede ışınlandığınız yerin adını ve koordinatlarını da görebiliyorsunuz. Buraya tıklayarak t-e-l-e-p-o-r-t.me’ye girip dünyanın dört bir yanını turlamaya başlayabilirsiniz.