reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk “drone avlayan” drone’u [Video]

Airspace, drone piyasasının av mevsimini açmaya hazırlanıyor. Markanın “kara şahini” yanlış yerde yanlış zamanda olan diğer drone’ların korkulu rüyası olacak.

Drone piyasası yeni bir sınıfa giriş yapıyor; avcı drone’lar ava çıkmaya hazırlanıyor. Airspace markası drone avcılığına ön ayak olmak konusunda bir hayli kararlı. Uçmamaları gereken bölgelerde gezen drone’ların peşine düşen hızı ve çevikliği ile gözüne kestirdiği “avına” hiç şans tanımıyor. Avcı drone’ların üç ana görevi bulunuyor; havada uçan cisimi tanımlama, takip ve yakalama.

Airspace’in otonom teknolojisinin de sunulduğu dünyanın ilk drone güvenlik sistemi kapsamında ilk adımını atıyor. Markanın avcı drone ailesi akıllı telefonlara yüklenen cihazın mobil uygulaması ile kontrol ediliyor. Airspace yetkilileri modelin ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı hakkında henüz detaylı bilgi paylaşmış değil. 21. yüzyılın yeni versiyon hava süvarileri olan bu dronelar için bazı hükümetler yasa tasarısı bile hazırlama konusunda adım atabilir.