reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Round

Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu [Video]

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru Samsung’un kıvrımlı ekrana sahip akıllı telefonunun yolda olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Güney Koreli şirket, iki haftalık bir sürenin ardından dünyanın ilk kavisli ekrana sahip (ticari) akıllı telefonu Samsung Galaxy Round‘u sonunda görücüye çıkardı. Samsung, kavisli tasarıma sahip prototipi, ilk olarak Las Vegas’taki tüketici elektroniği fuarı CES’te gün ışığına çıkarmıştı.
Samsung Galaxy Round
1920×1080 piksel çözünürlüklü 5,7 inç Super AMOLED ekranın kullanıldığı akıllı telefonun arka kısmından bakıldığında dışarıya doğru bir eğime sahip olduğu görülüyor. Sadece 7,9 mm inceliğinde ve 154 gram ağırlığında olan telefonun teknik detayları henüz belli olmasa da Galaxy Note 3’ün sahip olduğu özelliklere sahip olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Round
Söylenenlere göre Android 4.3 işletim sistemli Samsung Galaxy Round’da 2,3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, 13 megapiksel kamera, LTE-A ve 2800 mAh kapasiteli bir pil yer alacak. Bugün lüks kahverengi renk seçeneğiyle (birçok renk seçeneği de mevcut olacak) birlikte Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun satış fiyatı ise 1,09 milyon won (yaklaşık 1.000 dolar) Galaxy Round’un ne zaman Türkiye’ye geleceği şu an için belli değil.

Samsung Galaxy Round
Samsung Galaxy Round

VİDEO