reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklıkları [Video]

Kablosunda kullanılan lazer ışığı teknolojisi sayesinde oldukça renkli bir görünüme sahip olan Glow adlı kulaklık, Kickstarter’da destekçilerini beklemeye başladı.

7 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen Glow‘un kablosu, müziğin ritmine göre parlayabiliyor. Ayrıca kabloda birçok işlevi içerisinde barındıran mini bir kumanda da yer alıyor. Bu kumanda aracılığıyla müziğin sesi açılıp kapatılabiliyor, asistan uygulamaları kullanılabiliyor, hazır mesajlar gönderilebiliyor, görüşme gerçekleştirilebiliyor ve akıllı telefonun kamerasıyla uzaktan çekim yapılabiliyor.
heart
Lazerin çalışabilmesi için kulaklığın belirli aralıklarla şarj edilmesi gerekiyor. Tam şarj ile 8 saat boyunca lazeri kullanmak mümkün oluyor. Müzik dinleyebilmek için ise şarja gerek duyulmuyor ve kulaklığın şarjı kalmasa bile müzik dinlemeye devam edilebiliyor.

Ses kalitesi anlamında Shure Se215 kulaklığıyla eşdeğer olduğu söylenen Glow’un Beats Tour‘dan daha kaliteli ses sunduğu belirtiliyor. Bu anlamda yalnızca tasarıma odaklanmadıklarını dile getiren yapımcılar, üretici ortaklarının ses sistemleri sektöründe 24 yıllık tecrübesi bulunduğuna dikkat çekiyor.
glow2
Glow’un özellikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Yeterli desteğe ulaştıklarında çok daha iyi geliştirmeler yapabileceklerini belirten ekip, 1 milyon dolar destek alabilirse kulaklığa bir de kalp monitörü eklemeyi düşünüyor. Bu eklenti ile istenirse lazerin kullanıcının kalp ritmine göre hareket edeceği söyleniyor.

İstediği 100 bin dolar desteği kısa bir sürede almayı başaran Glow, gözünü daha yüksek rakamlara dikmiş durumda. Mavi, yeşil ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip Glow’u şu an satın almak için 149 doların üzerinde destek vermek gerekiyor. Temmuz ayında piyasadaki yerini alacağı belirtilen kulaklığın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO