reklamı kapat

POPÜLER

Anthony Lepinay2

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’ne mobil fotoğrafçılık kategorisi eklendi

Son yıllarda mobil fotoğrafçılık epey revaçta. Sony de bu durumun farkında olmuş olacak ki Sony, dünyanın en prestijli fotoğrafçılık ödüllerinden biri olan ve Dünya Fotoğraf Örgütü tarafından düzenlenen 2015 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’ne, mobil fotoğrafçılık kategorisini ekledi.

Mobil fotoğrafçılığın ve fotoğrafçıların bu sanata yaklaşımlarını yeniden tanımlamalarına katkıda bulunmak için 2015 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’ne mobil fotoğrafçılığı ekleyen Sony, bu ödülün sahibine, üstün kamera özellikleri ve akıllı sosyal kamera uygulamalarıyla Sony Xperia akıllı telefon ve tablet gibi ürünlerden oluşan Sony Mobile paketi hediye edecek. Ayrıca ödülü kazanan kişi Londra’da düzenlenecek ödüllere katılma fırsatı yakalayacak.

Bu senenin yarışma konusu olan “Hayatta ne ekersen onu biçersin” sözünden yola çıkarak, akıllı telefon sahipleri çektikleri en güzel anları 27 Ocak – 27 Şubat 2015 tarihleri arasında www.worldphoto.org adresine yükleyerek yarışmada yer alabilecek ve ödüllü bir fotoğrafçı olma şansı yakalayacak. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri jürisi tarafından belirlenecek 20 fotoğraf Dünya Fotoğraf Örgütünün internet sitesi www.worldphoto.org  adresinde yayınlanacak ve yarışmayı kazanan fotoğraf, 10-17 Mart 2015 tarihleri arasındaki halk oylaması ile belirlenecek.

Oylama ile seçilecek en iyi fotoğrafı çeken fotoğrafçı, 23 Nisan 2015 tarihinde Londra’da düzenlenecek Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri Töreni’ne katılma fırsatı yakalayacak

Sony Dünya Fotoğraf Yarışması Jüri Üyeleri
•Anna Dickson, Huffington Post Fotoğraf Direktörü, ABD

•Chris Hudson, National Geographic Traveller Grup Sanat Editörü, İngiltere

•Anthony Lepinay, Fotoğrafçı ve Kreatif Direktör, Fransa

•Alvin Soon, HWM ve HardwareZone.com Yardımcı Editörü, Singapur

•Evgeny Tchebotarev, 500px CPO ve Kurucu Ortağı, Kanada

Anthony Lepinay2