reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk şeffaf Samsung Galaxy S8’i gün yüzüne çıktı [Video]

Eğer GameBoy Color gibi şeffaf tasarıma sahip elektronik cihazları özlüyorsanız yalnız değilsiniz. Ünlü YouTube kullanıcısı JerryRigEverything de aynısını hissediyor olmalı ki, arkası tamamen şeffaf Samsung Galaxy S8’e sahip olmak için kolları sıvamış.

Bir süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S8 normalde beş farklı renk seçeneğiyle geliyor. Bunlardan sadece üç tanesi ülkemizde satışa sunuluyor. Elbette bu alternatifler arasında şeffaf tasarım yer almıyor. Fakat bu durum JerryRigEverything’i durdurmadı. Kendine özel bir telefon elde etmek adına harekete geçen ünlü YouTuber işe Galaxy S8‘in arka yüzeyini çıkartarak başlıyor. Bunun için bir miktar ısı uygulaması ve telefonun arka yüzeyini gevşetmesi gerekiyor. Ardından Galaxy S8 için tercih edilen boyadan kurtulma aşaması başlıyor. Kazımanın işe yaramamasının ardından, boya seyrelticiye yöneliyor. Bu işini oldukça kolaylaştırıyor. Boya yüzeyini soymasının ardından kalan cam yüzeyi temizliyor. Cihazın arka yüzeyindeki bileşenlerin görünmesi için bazı plastik parçaları kesiyor. Örneğin kablosuz şarj ünitesinden kurtulması gerekiyor. Cihazı yeniden birleştirmesinin ardından şeffaf tasarıma sahip ilk Samsung Galaxy S8 ortaya çıkmış oluyor.

JerryRigEverything’in yaptığı işlem oldukça ince bir çalışmanın sonucu. Aynı zamanda cihazın suya dayanıklılık garantisini de ortadan kaldırıyor fakat ortaya çıkan sonucun buna değdiğini düşünüyoruz.