reklamı kapat

POPÜLER

Şimdi de LG G6’yı şeffaf hale getirdiler [Video]

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S8’in şeffaf arka kapakla nasıl göründüğünü sizlere aktarmıştık. İnternet dünyasında kısa sürede popüler hale gelen bu cihazın ardından şimdi de LG G6’nın şeffaf versiyonu ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S8’i şeffaf hale getiren JerryRigEverything isimli ünlü YouTube kanalı yine ses getirecek bir çalışmaya imza attı. Bu kez LG G6’yı şeffaf hale getirmek isteyen isim, birkaç adımda çalışmayı tamamlamayı başardı. Yayınlanan videoda öncelikle cihazın arka kısmı ısıtılarak kapağın çıkarılması sağlanıyor. Kapak çıktıktan sonra kamera ve parmak izi okuyucu hassas bir şekilde çıkarılıyor ve böylece zarar görmelerinin önüne geçiliyor. Özellikle de parmak izi okuyucusunun çok hassas bir bağlantı kablosuna sahip olduğu ve bu kısımda azami dikkatin gerektiğinin altı çiziliyor. Kapak çıkarıldıktan sonra maket bıçağıyla kaplama olan kısım soyuluyor ve bu adımlar tamamlandığında oldukça şık görünen şeffaf bir LG G6 modeli ortaya çıkmış oluyor.Yapılan testte telefonun sorunsuz bir şekilde çalıştığı ve pilinin de herhangi bir hata olmadan şarj edilebildiği görülüyor.

Videonun başlarında şeffaf Samsung Galaxy S8 modelinin şarj problemi de gideriliyor. Pilin ısıya duyarlı sensörü dış kısımda olduğu için yaşandığı belirtilen sorunun giderilebilmesi için bu kısma plastik bir parça yerleştiriliyor. Galaxy S8’deki bu küçük değişikliği ve LG G6’nın şeffaf hale getirilme aşamalarının tamamını gösteren videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.