reklamı kapat

POPÜLER

EA yeni Star Wars oyunlarını müjdeledi

Beklenen etkinlik E3 2016’da pek çok sürpriz oyun duyurusunun yanı sıra firmalar gelecek planlarını da oyunseverlerle paylaşıyor. Electronic Arts, en büyük stüdyolarından gelecek olan birkaç farklı Star Wars yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Duyurulardan ilki DICE ve Motive‘in geliştirmekte olduğu yeni bir Battlefront ile ilgili. Geliştiriciler, yeni Star Wars filmlerden içerikleri de oyuna dahil edeceklerini ifade ediyor.

Visceral Games star wars
Aksiyon macera türünde olacağı belirtilen ikinci Star Wars oyunu ise Titanfall‘un geliştiricisi Respawn‘a emanet. Respawn, farklı bir Star Wars döneminden bahsederken diğer bir Star Wars yapımı için de Visceral’ın adı geçiyor. Dead Space’in geliştiricisi olan Visceral‘ın projesinde, ilk üç Uncharted oyunu için Sony’yle beraber çalışmış olan Amy Henning ismi de geçiyor. Visceral’ın Star Wars’uyla ilgili ayrıntılar belli değil; sadece oyunun 2018’de piyasaya çıkması bekleniyor. Son olarak EA, Star Wars Battlefront’un VR versiyonunun bu sene içinde PlayStation VR için satışa sunulacağını ifade ediyor.