reklamı kapat

POPÜLER

Efsane oyun Flappy Bird geri mi dönüyor?

Röportajda oyunu ve başarısını halen birlikte yaşadığı ailesine dahi söylemediğini belirten Nguyen, oyunun böyle bir başarı yakalayacağını asla tahmin etmiyordum diyor. Ancak oyunun popüler hale gelmesi sonrasında birçok olumsuz mesaj aldığını, işinden oyun yüzünden atılan insanların, derslerinde oyun yüzünden başarısız olan öğrenci velilerinin ve oyuna bağımlılıktan şikayet eden farklı birçok kişinin mesajları sonucunda yarattığı işi tekrar sorguladığını ve oyunu kaldırmaya karar verdiğini belirtiyor.

Milyonlarca kullanıcının indirdiği oyun, mağazalardan kaldırılmış olsa dahi Nguyen için ciddi bir gelir yaratmaya devam ediyor. Halen çalıştığı programcılık işinden ayrılacağını ve kendisine bir Mini Cooper ile bir daire satın alacağını belirten 28 yaşındaki Vietnamlı, oyun geliştirmeye devam edeceğini ve Flappy Bird’ü satması için gelen teklifleri reddetmeye devam ettiğini ifade ediyor.

Oyun tekrar mağazalara dönecek mi sorusuna ise, bunu düşündüğünü ve oyunun yeni bir versiyonunu değil ama eski halini, “Lütfen mola verin” şeklinde bir uyarı yazısıyla tekrar mağazalara koyabileceğini söyleyerek oyunun hayranlarını sevindirecek bir açıklama yapmış oldu.

Geliştiricisinin geri dönüş sinyalleri sonucunda, uygulama mağazalarında yer alan kopyaları sebebiyle tam olarak kaldırılma amacına ulaşamadığını düşündüğümüz Flappy Bird, çok yakında yeniden hayatımızdaki yerini alabilir.

YORUMLAR