reklamı kapat

POPÜLER

Efsane strateji oyunu StarCraft artık tamamen ücretsiz

RTS (gerçek zamanlı strateji) oyunu dendiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan efsane seri StarCraft, son yıllarda yeni oyunuyla adından söz ettirse de orijinal yapımın yeri her zaman farklı. Hatta birçok kişi yeni oyundan ziyade eski oyunu tercih etmeye devam ediyor. Oyun dünyasının mihenk taşlarından biri olarak kabul edilen StarCraft, artık ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Çıkışının üzerinden yaklaşık 20 yıl geçen StarCraft’ı eğer halen oynamadıysanız veya eskiden oynamış ve geri dönmek istiyorsanız sizlere iyi bir haberimiz var. Oyuna gelen yeni güncellemeyle birlikte yapımda yer alan birçok sorun gideriliyor, hile sistemi yenilenerek daha güçlü hale getiriliyor ve Windows 7, 8.1 ve 10’da yaşanabilen bazı uyumluluk sorunları gideriliyor. Oyunun güncellemesinin duyurulduğu sayfada yapımın artık ücretsiz olduğunun müjdesi veriliyor ve indirme linkleri yer alıyor. Ayrıca sadece ana oyun değil, Brood War ismi verilen ek pakete de ücretsiz olarak sahip olunabiliyor.  Birkaç gün öncesine kadar oyun ve paketin fiyatının 10 ile 15 dolar arasında değiştiğini belirtmemizde fayda var.

Peki oyun neden 20 sene gibi çok uzun bir süre sonra ancak ücretsiz hale gelebiliyor? Zira yakın zamanda oyunun grafiksel ve oynanış açısından geliştirmeler sunan StarCraft: Remastered sürümünün çıkması bekleniyor. Blizzard bu çıkışın öncesinde seriye yeni oyuncuları çekmek için böyle bir hamle yapıyor. PC ve Mac için ücretsiz olarak yayınlanan oyunu buradan indirebilirsiniz.