reklamı kapat

POPÜLER

Eğlence ve araştırma için; karşınızda mini robot köpek Bittle [İzle]

Eğlence ve araştırma için; karşınızda mini robot köpek Bittle [İzle]

Indiegogo üzerinde destek bulan Bittle, hem eğlence hem de araştırma için hazırlanan bir mini robot köpek olarak dikkat çekmeyi başarıyor.

Indiegogo üzerinde şimdiye kadar 600 bin dolardan fazla bağış toplayan mini robot köpek Bittle, basit yapısı ve ufak boyutlarıyla çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Özellikle çocukların robotlara olan ilgisini artırma ve programlama yeteneklerini geliştirme adına çok faydalı olan Bittle, üç boyutlu yazıcı ile rahatlıkla özelleştirilebilecek basit gövde parçalarıyla geliyor ve Ardunio temelli NyBoard V1 üzerine kuruluyor. Dokuz adet P1S servo motorların güç verdiği hareketli eklemleriyle bozuk yüzeylerde dahil yürüyebilen, dengesini koruyabilen ya da oturabilen mini robot, kablosuz olarak PC’ler ya da akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebiliyor. Elektronik altyapısı elbette farklı amaçlar için genişletme modüllerine destek veren mini robot köpek Bittle, pil paketiyle eklentisizi olarak görev yapabiliyor ve belirli altyapı kurulursa otonom olarak da hareket etmeye ve çevresine tepki vermeye başlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Robot köpek Bittle, çocuklar ve gençler için harika bir başlangıç noktası konumunda

Mini robot için Indiegogo üzerinde sadece tek bir bağış seçeneği bulunuyor, o da 250 dolar seviyesinde yer alıyor. Buradan elde edilecek ürünün, 2021’in başında bağış yapanlara gönderileceği aktarılıyor. Bu robotun daha önce de Kickstarter üzerinde bağış topladığını hatırlatmak gerekiyor. Firma şu an ürünlerin seri üretimini yapıyor.