reklamı kapat

POPÜLER

Egzersiz yetenekleriyle öne çıkan safir ekranlı akıllı saat; Samsung Galaxy Watch 6 incelemesi

Samsung Galaxy Watch 6

Galaxy Z Flip 5 katlanabilir ekranlı telefonda test ettiğimiz akıllı saat Android’li telefonlara destek verse de bazı özellikler için Galaxy telefonlara ihtiyaç duyuluyor. Telefonlardaki kamerayı uzaktan kontrol etme, EKG ve kan basıncı gibi özellikler Galaxy telefonlar dışındaki Android’li telefonlarda çalışmıyor. Akıllı saatte iOS desteği ise ne yazik ki mevcut değil. Eğer iPhone telefon kullanıyorsanız bunu göz önünde bulundurmakta yarar var. WearOS 4 desteğiyle gelen saatte Google’ın çeşitli uygulamaları Gmail, Google Haritalar ve Google Asistan bulunuyor. Google’ın uygulamalarının akıllı saatte çalıştırması bizi mutlu etti. Uygulama mağazasından farklı uygulamalar da yüklenebiliyor. Mağazadaki uygulamaları saati daha işlevsel hale getiriyor.

Akıllı saatte bunun haricinde sesli asistanlar Bixby ve Google Asistan da bulunuyor.  SmartThings desteği sayesinde akıllı saat akıllı ev cihazlarıyla uyumlu şekilde çalışabiliyor. Performans kısmına gelecek olursak akıllı saatte bir önceki modelde olduğu gibi Samsung tarafından geliştirilen Exynos W920 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemciye 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Saat kullandığımız tüm uygulamaları hızlı bir şekilde açarak bizi mutlu etmeyi başardı. Saat işlemci performansıyla bizi mutlu etse de pil ömrü konusunda akıllı saatin daha iyi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim incelediğimiz 44 mm’lik modelde 425 mAh pil, 40 mm’lik modelde ise 300 mAh pil yer alıyor.

Bir önceki modelden daha yüksek pil kapasitesi sunan yeni model yüzde 100 şarj edildiğinde 40 saate varan bir deneyim sağlıyor. Bu süre her zaman açık ekran özelliği açıldığında 30 saate düşüyor. Piyasada satılan diğer akıllı saatlerde olduğu gibi bu modelde de kandaki oksijen ölçümü, horlama algılama ve cilt sıcaklığı ölçümü gibi özellikler aktif iken pil ömrü daha kısa sürede bitiyor. Saatin pil ömrünü bir önceki modele göre daha başarılı bulsak da pil ömrü konusunda  iyileştirmeler görmeyi umuyoruz. Akıllı saatte hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Saat 30 dakikada hızlı şarj edildiğinde yüzde 45 şarj seviyesine ulaşıyor.  Son sözlere gelecek olursak Samsung Galaxy Watch 6, başarılı sağlık özellikleri, daha uzun pil ömrü ve kaliteli ekran performansıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Eğer Samsung bir akıllı telefon kullanıcı iseniz ve bugünlerde iyi bir akıllı saat arıyorsanız Galaxy Watch 6’ya kesinlikle göz atmalısınız.