reklamı kapat

POPÜLER

Volvo tarihinin “en küçük” coupe modeliyle tanışın: Rider Concept XC Coupe [Video]

07 Nisan 2017

2017 aksesuar serisi kapsamında satışa çıkan Volvo Rider Concept XC Coupe, Volvo geleneğini çok farklı bir kullanıcı kitlesiyle buluşturuyor.

Kompakt segmette daha çok modeliyle görmek istediğimiz üreticilerden olan Volvo, merakla beklenen bu hamleyi çok daha farklı bir “kompakt” segment için sunduğu otomobiliyle yaptı. Genellikle getirdiği güvenlik teknolojileriyle ilkler arasında aklımızda yer edinen marka, marka tarihindeki en küçük coupe modeliyle kullanıcıları heyecanlandırdı. Volvo’nun “Kullanıcı” kısmındaki hitap kitlesiyse bu kez maalesef büyüklerden çok küçükleri ilgilendiriyor.


Geçtiğimiz dönemde Ford, Corvette ve Cadillac gibi üreticilerin çocuklara özel olarak sunduğu oyuncak boyutlu otomobil ligine XC Coupe ile yeni bir soluk getiren Volvo, sürüş için ehliyet gerektirmeyen otomobiller liginde de oldukça iddialı. Dış tasarım hatlarıyla markanın imza ışıklandırma çizgisi olan “Thor’un çekici” formunu beraberinde getiren XC Coupe’nin güç ünitesinde bolca şeker ve abur cuburla desteklenen “ayaklar” görev yapıyor. Ön ve arka ışıklandırma bölümleri aktif olarak çalışan ve XC Coupe 260 km/s’lik sınır gösteren kadrana sahip. Bu ışıklandırmaların kapatılmadığında 10 dakika içerisinde kendi kendisini kapatabildiğini de belirtelim. Volvo’nun gümüş rengin yanı sıra güvenlik testi araçlarında kullandığı turuncu renk seçeneğini de sunduğu model markanın resmi sitesi üzerinden 166,10 euroluk yurt dışı etikete fiyatıyla satışa sunuluyor.

VİDEO

YORUMLAR