reklamı kapat

POPÜLER

ikinci el otomobil Ticaret Bakanlığı 6 ay ve 6 bin kilometre MTV

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi / Ek MTV ödemeleri için bugün son gün

 - Güncelleme: 07 Eylül 2023 11:08

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi / Ek MTV ödemeleri normalde 31 Ağustos tarihinde bitiyordu, daha sonra ise uzatma kararı alınmıştı.

Ek MTV’nin birinci taksit ödeme süresi 6 Eylül Çarşamba yani bugün sonunda bitiyor. Çok zor ancak eğer kaçırdıysanız araç sahipleri geçtiğimiz aylarda yaşadığımız çok üzücü büyük depremler sonrasında oluşan ekonomik kayıpların azaltılmasına yardımcı olmak adına, 2023 yılında bir kereye mahsus ek MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödeyecek. İkinci taksit ödemeleri ise kasım ayı sonuna kadar yapılabilecek. Burada aktarıldığı kadarıyla vergi mükellefleri bu tutarların tamamını geç ödeme zammı ile birlikte bu ayın sonuna kadar ödeyebilecek. Bu kişililer katsayı uygulanmaksızın kanundan yararlanmış olacak. Ancak peşin ödeme indiriminden faydalanamayacak. Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemeyenler araçlarını satamayacak, trafikten çekemeyecek, hurdaya ayıramayacak veya yurt dışına çıkaramayacak. Ek MTV ödenmemiş taşıta muayenenin yapılmadığı yeni dönemden deprem mağdurları ise muaf tutulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) / ek MTV ödemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli