reklamı kapat

POPÜLER

Electronic Arts LOG Tasarım

Electronic Arts oyunları ileride reklamlar ile dolup taşabilir

 - Güncelleme: 11 Mayıs 2024 20:25

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson’a göre oyunlarda gösterilmek adına şirket içinde farklı reklam çalışmaları yapıyor.

Oyunların inanılmaz artan maliyetleri çerçevesinde firmalar yapımlarından daha fazla para kazanmak adına çok çeşitli planlar yapıyor. 2021 yılında oyunlar içerisinde reklam gösterme gibi bir amaçları olmadığını belirten Electronic Arts, bunu 2024 ya da 2025 itibarıyla rafa kaldırabilir. Çünkü şirket CEO’su Andrew Wilson şu an oyunlar (Özellikle AAA yapımlar) içinde reklamlar sunmak adına özel bir ekibe sahip olduklarını belirtiyor. Aslında oyun içinde reklam gösterme konusunda daha önce bazı adımlar atan ancak gelecek için daha büyük düşünüyor gibi görünen şirket, oyunlar içerisinde gerçekten çok sayıda reklam gösterebilir ve bu reklamları artık oyunlar sürekli olarak internete bağlı olduğundan dinamik hale getirebilir. Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson, geçtiğimiz günlerde yaptığı yapay zeka açıklamalarıyla da dikkat çekmişti. Wilson, birçok diğer firma gibi yapay zeka teknolojisini yakından takip ettiklerini, teknolojiyi oyunlarında hali hazırda kullandıklarını ve yeni nesil üretken yapay zeka teknolojilerinden de büyük bir heyecan duyduklarını belirtti. Üretken yapay zeka teknolojisinin verimi ne kadar artıracağını, geliştiricilere ekstra olarak ne tarz güçler sağlayacağını yakından incelediklerini belirten Wilson, oyun geliştirme sürecindeki üretken yapay zeka kullanımlarını sürekli olarak artırmayı ve böylelikle daha büyük ve dolu evrenler yaratmayı hedeflediklerini dile getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eski Electronic Arts oyunları üzerinden kendi üretken yapay zeka sistemlerini eğitme hedefi bulunan Wilson, yapay zekanın yeni bir futbol stadyumunun altı ay yerine altı haftada yapılmasını sağladığını söylüyor, bu açıdan gelecek için heyecan duyduklarını aktarıyor. EA’nın geliştirme süreçlerinin yarısından fazlasının gelecekte üretken yapay zeka ile daha iyi hale getirilebileceğini ve planlarının önümüzdeki beş yıl içinde geliştirme sürecini yeni dönem ışığında dönüştürmek olduğunu aktaran Wilson, üretken yapay zeka ile daha az kişiyle/personelle daha büyük oyunlar yapabileceklerini görüyor ve bunun hem iyi hem de kötü bir yanı bulunuyor.

Electronic Arts haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER