reklamı kapat

POPÜLER

Karsan

Elektriğin ardından ihracat devam ediyor; Karsan’dan Bulgaristan’a doğalgazlı otobüs

Çevreci ulaşım çözümleriyle günümüz ulaşım dünyasına sıkı bir ayak uydurma süreci yürüten Karsan, şimdi de doğalgazlı otobüsleriyle Bulgaristan’da olacak.

Toplu taşıma sistemleriyle son dönemlerde yurt dışında adını çok daha sık duyuran Karsan, çevreci ve yenilikçi ürünleri ile Avrupa ülkelerinin tercihi olmaya devam ediyor. Marka, son olarak Bulgaristan distribütörü Bulbus Trade Company ile birlikte katıldığı, Bulgaristan’ın Pernik şehri için düzenlenen ve çevreci kriterlerin ön planda olduğu büyük otobüs ihalesinin tek kazananı oldu. Bu kapsamda Karsan, 13 adet 12 metrelik CNG’li Citymood otobüsünü 2021 yılının ilk yarısına kadar Pernik şehrine kent merkezinde kullanılmak üzere teslim edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Karsan istikrarlı çalışmalarına devam edecek”

Daha önce Bulgaristan’a Jest ve Atak araçlarından da gönderen Karsan, söz konusu ihaleyle ülkeye ilk kez büyük otobüs teslim etmeye hazırlanırken, yeşil ve çevreci kent kimliğiyle öne çıkan Pernik şehrinin yıllanan doğalgazlı otobüs filosunu da yenilemiş olacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Düne kadar Jest ve Atak markalı araçlarımız ile boy gösterdiğimiz Bulgaristan pazarında bu kez 13 adetlik 12 metre CNG’li Citymood otobüslerimizle ihale kazanmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Pandemiye rağmen bayilerimizle kurduğumuz ilişkiler ve hedeflediğimiz pazarları sıkı takibimiz sayesinde, hız kesmeden Avrupa’nın farklı kentlerinden istikrarlı şekilde siparişler almaya ve toplu taşıma ihalelerini kazanmaya devam ediyoruz. Kararlı adımlarımızın meyvelerini toplamaya ve bu haberleri paylaşmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

İlgili Video

Yerli otomobil tanıtımı