reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Corvette hız rekoru kırdı [Video]

Elektrikli otomobillerin yükselişi son hız devam ediyor. Zamanında çevre dostu özelliklerinin dışında tasarım ve performans anlamında hep ezgin kalan bu aletler artık beygir canavarı benzinli arkadaşları kadar da estetik ve hırçın olmaya başladı. Tamamen elektrikli Corvette Genovation GXE ise bu özelliklere bir üst seviyeye taşıdı.

En az benzinli Corvette modelleri kadar kaslı ve agresif görünen Genovation GXE, yine onlar kadar hızlı gidebileceğini de kanıtladı. Saatte 300 km hıza (186,8 mph) ulaşan otomobil, trafiğe çıkma izni olan en hızlı elektrikli otomobil oldu. NASA’nın mekik fırlatma tesislerinde gerçekleştirilen rekor denemesinde direksiyonun başına geçen Johnny Bohmer, kadranda 186,8 mph hızı görerek uluslararası yarış derneği IMRA’nın rekor kitabına girmeyi başardı.

Rekorun videosunu hemen yukarıdan izleyebilirsiniz. Bu arada duyacağınız jet motoru benzeri sesler tuhaf gelebilir ancak videoyu yükleyen kanal, otomobilin kendi sesi ve rüzgar sesinin dışında herhangi bir efekt kullanılmadığı belirtiyor. Yine de arka plan müziği de olmasaydı demeden edemiyoruz.

YORUMLAR