reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Maserati GranCabrio Folgore görücüye çıkarıldı

Elektrikli Maserati GranCabrio Folgore görücüye çıkarıldı. Üstü açılabilen araç lüks bir seçenek olarak dikkat çekmeyi başardı.

Maserati GranCabrio Folgore, markanın iddialı tasarım çizgisiyle etkileyici görünüyor ve içten yanmalı motora sahip Maserati GranCabrio‘nun gövdesini aerodinamik açıdan daha iyi hale getiriyor. İçten yanmalı modelde 542 beygir güç üreten bir V6 motora yer veren firma, elektrikli Folgore’de üç farklı elektrik motoruna yer veriyor ve toplamda tam 818 beygir güç ve 1.350 Nm tork sunuyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabilen araç, en üstte 290 km/s hıza kadar ulaşabiliyor. 92,5 kWh batarya paketi ile donatılan GranCabrio Folgore, 447 km’ye kadar bir menzil vadediyor. 270 kW DC şarj desteği olan ve uygun şartlar altında 5 dakikada 100 km gidecek kadar enerji depolayabilen araç, yüzde 20-80 arasının ise 18 dakikada tamamlayabiliyor. GT, Sport, Corsa, ve Maksimum Menzil adında dört farklı sürüş moduyla gelen dört çeker spor elektrikli, arkası çok geniş olmamasına rağmen dört kişilik bir seçenek ve özellikle güzel havalarda sessiz ancak hızlı sürüşler için harika görünüyor. Henüz kaça satılacağı bilinmeyen ancak 200 bin dolardan daha pahalı olacağı kesin olan GranCabrio Folgore, üç ekranlı bir kokpit alanı taşıyor ve direksiyonunda çok sayıda fiziksel buton barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati GranCabrio Folgore yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition