reklamı kapat

POPÜLER

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello tanıtıldı

 - Güncelleme: 01 Temmuz 2024 17:46

Elektrikli GranCabrio Folgore’yi temel alan özel model Maserati GranCabrio Folgore Tignanello görücüye çıkarıldı.

Markanın “Fuoriserie” özelleştirme programı kapsamında hazırlanan Maserati GranCabrio Folgore Tignanello, Tignanello şarabının 50. yıldönümü için tek bir örnek olarak üretilmiş durumda. “Marchesi Antinori” şarap şirketi için üretilen aracın, Kaliforniya’da bir hayır kurumu için açık artırmaya çıkarılacağı açıklanıyor. Terra di Tignanello adı verilen çok hoş bir rengi bulunan modelde, özel döşeme kaplamalarına yer veriliyor. Geçtiğimiz aylarda görücüye çıkarılan normal Maserati GranCabrio Folgore ise markanın iddialı tasarım çizgisiyle hazırlanmış ve içten yanmalı motora sahip Maserati GranCabrio‘nun gövdesini aerodinamik açıdan daha iyi hale getiriyordu. İçten yanmalı modelde 542 beygir güç üreten bir V6 motora yer veren firma, elektrikli Folgore’de üç farklı elektrik motoruna yer veriyor ve toplamda tam 818 beygir güç ve 1.350 Nm tork sunuyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabilen araç, en üstte 290 km/s hıza kadar ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

92,5 kWh batarya paketi ile donatılan GranCabrio Folgore, 447 km’ye kadar bir menzil vadediyor. 270 kW DC şarj desteği olan ve uygun şartlar altında 5 dakikada 100 km gidecek kadar enerji depolayabilen araç, yüzde 20-80 arasının ise 18 dakikada tamamlayabiliyor. GT, Sport, Corsa, ve Maksimum Menzil adında dört farklı sürüş moduyla gelen dört çeker spor elektrikli, arkası çok geniş olmamasına rağmen dört kişilik bir seçenek ve özellikle güzel havalarda sessiz ancak hızlı sürüşler için harika görünüyor.

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER