reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQV

Elektrikli Mercedes EQV için bulmaca çözülüyor; işte son detaylar

Tanıtımının üzerinden geçen zaman diliminin ardından artık satış sürecine geçilmesi beklenen Mercedes EQV için son testler gerçekleştirildi.

İlk kez geçtiğimiz yılın ağustos ayı içerisinde karşımıza çıkarılan Mercedes EQV için geliştirme ve test süreçleri hala devam ediyor. Bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan aracın lansmanı öncesinde araç üzerindeki son rötuşlar tamamlanıyor. Geçtiğimiz günlerde elektrikli Vito modelini de tanıtarak seçenek konusunda kartları oldukça zengin tutan Mercedes, EQV ile EQ ailesinin ikinci üyesini kullanıcılarla buluşturmuş olacak. İsveç’in zorlu koşulları altında kış testini tamamlayan model için 30’dan fazla mühendis ve uzman ve teknisyenden oluşan ekip mesai yapıyor. EQV’nin ekstram soğuk koşullardaki şarj ve batarya performansını değerlendiren ekip, pilin 45 dakikada yüzde 10 ile 80 arasında şarj edilebileceğini de netleştirmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQV teknik özellikleri

Geçtiğimiz süreçte konsept olarak da gördüğümüz EQV’nin seri üretime yansımış versiyonu 204 PS güç ve 362 Nm tork ile satışa sunulacak. Maksimum sürat noktasında erişilebilecek olan değerse 160 km/s olarak teknik tablodaki kesin rakamlar arasında kalmaya devam ediyor. 405 kilometre menzil sunan bataryaların şarj edilme noktası da beklediğimiz gibi standartları karşılayacak niteliklerde. Üretimi İspanya’da gerçekleştirilecek olan EQV’nin fiyatlandırma detayları da düzenlenecek lansmanla birlikte ortaya çıkacak.

İlgili video