reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli model Jeep Avenger Türkiye’de stok tüketti

Markaya yıllar sonra “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünü getirerek ilgi odağı olan Jeep Avenger için Türkiye macerası çok iyi başladı.

Jeep Avenger için Türkiye fiyatı geçtiğimiz aylarda 1 milyon 563 bin TL (En donanımlı versiyonu Summit sürümü için) olarak açıklanmış ve araç için ön sipariş temelli satış başlamıştı. Bugün tam olarak bu konuda bir açıklama yapan Jeep Türkiye Marka Direktörü Özgür Süslü, “Avenger özgün tasarımı, performansı, sınıfının en üst seviyesinde güvenlik ve arazi sürüş kabiliyeti, geniş iç hacmi ile fark yaratıyor. Avenger’ın Avrupa’da yılın en iyi otomobili seçilmesi ve kazandığı pek çok ödül aracın başarısını teyit ediyor.” dedi. Süslü ayrıca, Jeep DNA’sını tamamen elektrikli bir sürüş deneyimiyle birleştiren Avenger’ın, konfor, bilgi-eğlence sistemi ve yenilikçi teknolojileriyle aktif yaşamayı seven Jeep tutkunlarına ve çevreye duyarlı kullanıcılara hitap ettiğini vurguladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özgür Süslü ek olarak, “Ekim ayında ön satışına başladığımız Avenger büyük bir ilgi gördü. Ön satışı başlattığımız ilk dakikalarda sunulan araçların tamamı satıldı. Yıl sonuna kadar Türkiye’ye getireceğimiz araçların büyük bir bölümü şimdiden müşteriler tarafından opsiyonlandı.

Avenger’ın ülkemizin en büyük 4. segmenti olan kompakt SUV pazarına iddialı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. Avenger, Türkiye’deki otomobil pazarında yüzde 10’luk vergi dilimine girmesi sayesinde, avantajlı bir fiyata sahip. Önümüzdeki dönemde de talebin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Daha önce satın alanlara teslim edilmeye başlanan araç, modern bir tasarım üzerine kuruluyor. Standart olarak 54 kWh kapasiteli bir bataryanın konumlandırıldığı elektrikli modelde, karma kullanım özelinde 400 kilometrelik menzil değerini karşımıza çıkıyor.

Şehir içi kullanımında ise 550-560 kilometreye kadar yol kat edebileceği bilgisinin verildiği Avenger, hızlı şarj desteğiyle güncel standartlara kolaylıkla uyum sağlıyor.

Maksimumda 100 kW’a kadar desteğin sunulduğu 54 kWh’lık batarya, böyle bir kaynak üzerinden 24 dakikada yüzde 20’den yüzde 80 seviyesine getirilebiliyor. Araç aynı zamanda bu kaynak üzerinden üç dakikalık dolumla 30 kilometre yol kat edebiliyor.

Avenger altyapı olarak tek elektrik motorunun konumlandırıldığı bir model olarak boy gösteriyor. 156 beygir güç ve 260 Nm tork üreten bu motorla birlikte gelen Avenger için Türkiye’de 4×4 aktarım sunulmuyor.

Jeep Avenger yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu