reklamı kapat

POPÜLER

Circular Ring Slim akıllı yüzük

Akıllı yüzük pazarının en yeni üyesi: Circular Ring Slim

Kısıtlı özellikler nedeniyle son kullanıcı arasında popülerleşemeyen akıllı yüzük pazarının en yeni üyesi Circular Ring Slim oldu.

Circular Ring Slim akıllı yüzük modeli sektörün ulaştığı son noktalardan birisini gözler önüne seriyor. 2,2 mm kalınlığı bulunan ve sadece 2 gram ağırlık değeri açıklanan ürün, titanyum bir kasa üzerine kuruluyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşen cihaz, kalp ve solunum hızları, kan oksijen seviyeleri ve kalp hızı değişkenliği gibi sağlık ölçümleri için üç eksenli ivmeölçer, yüzey sıcaklık sensörü ve PPG sensörünü bünyesinde barındırıyor. Bu ölçümlerle beraber altı günlük bir kullanım ömrü vadedilen akıllı yüzük, fiziksel bir buton kontrolü yerine gövdenin farklı yerlerine yapılan dokunmalar (Dokunsal geri bildirim temelinde) ile yönetiliyor. Ufak yapısına rağmen içinde bir titreşim motoru yer alan yer alan Ring Slim, bu sayede kurulan alarmlar özelinde kişileri çevresini rahatsız etmeden kolaylıkla uyandırabiliyor. Dokunsal geri bildirim altyapısı ilaç hatırlatmaları ve nefes egzersizleri için de kullanılan ürün, Kira Plus isimli bir yapay zeka destekli asistan ile geliyor. Bu asistan kişilere özelleştirilmiş sağlık bilgileri sağlıyor, bazı konularda önerilerde bulunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam Google Fit ve Apple HealthKit entegrasyonu ile sunulan yüzük, telefonlara gelen bildirimleri de titreşim ile aktarabiliyor. Circular Ring Slim akıllı yüzük modeli için 245 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklanıyor. Satın alanlara 15 Aralık tarihinde teslim edilecek ürün, diğer çözümler gibi çok popüler olabilecek bir seçenek konumunda yer almıyor. Modelin Türkiye satışı da kesin olmasa da şimdilik çok olası değil.

Circular Ring Slim akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli