reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Peugeot 208

Planları değiştirdi; elektrikli Peugeot 208 cephesinden önemli başarı

Yeni jenerasyonun en merak edilen versiyonu olan elektrikli Peugeot 208, gördüğü ilgi üzerine markasında plan değişimine gidilmesine neden oldu.

2019 yılının öne çıkan otomobilleri listesine adını kolaylık yazacağımız isimlerden birisi yeni jenerasyon Peugeot 208 oldu. Kelimenin tam anlamıyla tasarım evrimi geçiren ve bu değişimiyle kullanıcıların iştahını kabartan otomobilin teknoloji konusunda da çağ atlayışına şahit olduk. Kuzeni Opel Corsa‘da olduğu gibi ilk kez elektrikli versiyonla satışa sunulmasıyla da ayrı bir merak konusu haline gelen modelinin satış sürecini kısa süre önce başlayan Peugeot cephesinden yavaş yavaş bu konuyla ilgili veriler gelmeye başladı. Rakiplerine oranla nispeten daha pahalı fiyat politikasıyla piyasaya sürülen modelle ilgili gelen verilerse var olan şüphelerin ortadan kalkmasına yardımcı olacak. Özellikle elektrikli Peugeot 208 için açıklanan pay değeri, kullanıcıların da ne denli ilgili olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Peugeot 208 siparişlerin büyük çoğunluğunda pay sahibi

Aracın üretim bandındaki planlamasını ilk adımda yüzde 10 elektrikli versiyon üzerine kurduğunu gördüğümüz Peugeot’nun bu planları değiştirmek zorunda kalacağını rakamlara bakarak söyleyebiliriz. Yeni jenerasyonda yaklaşık 40.000 sipariş adedi açıklayan marka kaynakları bunun neredeyse yarısının e-208 üzerine şekillendiği sonucuyla karşı karşıya kalmış durumda. Ön sipariş sürecinde ise elektrikli 208’in payı ise yüzde 25 dolaylarında seyrediyor. Tüm bu sonuçların ardından yapılan yeni çalışmayı paylaşan Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Philippe Imparato, yıllık 300.000 adet olarak planlanan üretim adedinde elektriklinin payını yüzde 20‘ye kadar artırabileceklerini ifade ediyor. Bu da yılda 60.000 adede yaklaşacak elektrikli 208 örneği demek. Fransa’da 32.100 euroluk başlangıç fiyatıyla alıcı bulan e-208, tek seferde 340 kilometre menzil, 134 beygir güç ve 260 Nm tork değerleriyle ön plana çıkıyor. Araçla ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Peugeot e-Legend