reklamı kapat

POPÜLER

Elgato Stream Deck Pedal

Elgato firmasından yayıncılara özel kontrol pedalı geldi

Özellikle oyun yayıncıları arasında çok popüler olan firmalardan Elgato, bugün yayıncılara özel kontrol pedalı ile ses getirdi.

Hazırladığı kayıt cihazları, yeşil perdesi, makro tuş sistemleri, ışıkları, kamerası ve mikrofon sistemiyle yayıncıların ihtiyacı olan hemen her şeyi sunan Elgato, ürünleri arasına bugün Stream Deck Pedal‘i ekledi. Bu ürün bir kontrol pedalı ve kişilerin ayaklarını da yayın kontrol sürecine dahil ediyor. Kişiler bu pedalı istedikleri gibi özelleştirebiliyor ve böylece elleri klavye ile fare üzerindeyken de yayında farklı geçişler ya da değişiklikler yapabiliyor.

Genel olarak kullanışlı olan Stream Deck Pedal, açıklandığı kadarıyla 90 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Bünyesinde üç farklı pedal / buton yer alan ürün, elbette yayıncıların dışındaki kullanıcılara da hitap ediyor. Bu ürün yazılım üzerinden istenilen hemen her alana adapte edilebiliyor. Özel uygulama üzerinden birden fazla komutu işleyebilen pedal, Photoshop gibi uygulamalara da destek veriyor.

Elgato’nun birçok ürünü Türkiye’de elde edilebiliyor ve bunlar arasına yakında Stream Deck Pedal da dahil edilecektir. Türkiye’de bu ürüne ilgi gösterecek birçok Twitch ve YouTube yayıncısı bulunuyor.

Bu arada bugün Elgato için resmi Discord Stream Deck eklentisinin geldiğini de belirtelim. Bu eklenti ile üçüncü parti çözümlere olan ihtiyaç bitiyor. Bu eklenti ile Stream Deck üzerinden Discord kontrolü resmen mümkün hale geliyor.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca