reklamı kapat

POPÜLER

Razer Stream Controller

Elgato Stream Deck rakibi Razer Stream Controller tanıtıldı

Oyuncu pazarının önemli isimlerinden Razer, kendi ürün gamındaki bir eksiği daha kapattı. Bugün Razer Stream Controller isimli kontrol ünitesi tanıtıldı.

Elgato imzalı Stream Deck çözümlerine rakip olarak geliştirilen Razer Stream Controller, özellikle yayıncılara özel hazırlanmış bir kontrol ünitesi. Elbette normal işler odağında farklı amaçlar için de programlanabilen ürün, yurt dışında 299 dolar fiyat etiketinle sahip ve çok sayıda özelleştirilebilir buton ile beraber geliyor. Dokunmatik bir renkli ekran üzerine kurulan ürün, döndürülebilir butonlar ile ses seviyesi gibi konularda hassas ayar yapılmasına imkân tanıyor. Yüksek basma hissiyatı getirmesi adına titreşim üzerinden geri bildirim yapabilen ürün, çok büyük olmadığından masada çok fazla yer kaplamıyor.

İleride Türkiye’de de satılması olan Stream Controller özelinde Razer ve Loupedeck, içerik oluşturucular için hepsi bir arada yazılım deneyimi sunmak adına yayın ve içerik oluşturma konusundaki uzmanlıklarını birleştirmek için bir araya gelmiş durumda. Firma bu konuda şunu aktarıyor: “Tasarım felsefesinin ön saflarında yer alan kişiselleştirme düşüncesi ile Stream Controller’daki yeni yazılım; oyuncuların, içerik oluşturucularının ve canlı yayıncıların ihtiyaç duyacakları tüm araçları, iş akışlarını hassas bir şekilde uyarlamak adına tek bir platformda bulmalarını sağlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Stream Controller hakkında Razer’ın Mobil ve Konsol Bölüm Başkanı Richard Hashim “Yaratıcılık, mümkün olanın sınırlarını zorlamakla ilgilidir. İçerik oluşturucularına sunduğumuz yayın araçları paketimizle Razer’ın tek odak noktasının tam olarak bu” olduğunu söyledi ve ekledi “Tam entegre son teknoloji donanım ve yazılım yaklaşımımız sayesinde Razer, yaratıcıların araçlarıyla değil, yalnızca hayal güçlerinin sınırlarıyla kısıtlanmalarını sağlıyor.” 

Razer Stream Controller yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi