reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha Niken motosiklet

En çılgın motosiklet ödülünü alan çok özel Yamaha Niken [Galeri]

Özel yapım motosiklet dünyasında zaman zaman çılgın projeler karşımıza çıkıyor. İşte bunlardan birisi de Yamaha Niken üzerinde hazırlanan bir model.

Yamaha Niken, dikkat çeken motosiklet modelleri arasında yer alıyor. Üç tekerlekli bu araç, Polonya merkezli Game Over Cycles‘ın elinde hiç olmadığı kadar kışkırtıcı hale getirildi. Almanya’da düzenlenen Custom Bike Show 2019’da en çılgın motosiklet ödülünü alan model, farkını metal gövdesi / parçaları ile koyuyor. Söylendiği kadarıyla motosikletin üstündeki tüm plastik parçalar alüminyum ile değiştirilmiş. Yamaha’nın plastik arkasına gizlediği detayları da görünür hale getirilen motosiklet, bu haliyle adeta Terminatör için hazırlanmış gibi duruyor. Bu arada Game Over Cycles, özel Niken üzerinde ilginç görünen bir modifikasyon da yapmış. Modelin normalde sabit olan farları ikiye bölünerek süspansiyonlara bağlanmış. Yani yukarıya ve aşağıya hareketli hale getirilen farlar, bu sayede daha etkileyici bir görünüm sunmuş. Pratik kullanımının çok iyi olmayacağı tahmin edilen bu hamle, yine de hemen hemen tamamen metalden oluşan motosiklete özel bir dokunuş katmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu özel Yamaha Niken motosiklet modelinin arkasında büyük bir emek yer alıyor

Genel olarak gerçekten çok iddialı ve güzel görünen modelin, satışı ya da fiyatı hakkında açıklanmış bir bilgi bulunmuyor. 1.400 saatlik bir çalışmanın eseri olan ve doğru ışıkta inanılmaz etkileyici görünen modelin, normalde 263 kg olduğu açıklanıyor. Plastiklerin yerini el yapımı alüminyum parçaların aldığı bu özel versiyonun ağırlığı ise bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Pilotsuz helikopter dönemi geliyor