reklamı kapat

POPÜLER

En yeni mobil oyun çılgınlığı: Flappy Bird

Son günlerde mobil platformların en dikkat çeken oyunlarından Flappy Bird‘ün yükselişi tüm hızıyla devam ediyor. Uygulama mağazalarında bir numaraya yerleşen yapımın günlük kazancı ise dudak uçuklatır cinsten.

İlk olarak 24 Mayıs tarihinde yayınlanan fakat yaklaşık 8 ay sonra istediği ivmeyi yakalayan Indie türündeki Flappy Bird, şu sıralar iOS ve Android platformlarını tabiri caizse kasıp kavuruyor. Aslında 5 temel fonksiyon üzerine kurulu basit bir mantığa sahip olmasına karşın oyunseverlerin yüksek skorlar yapmakta zorlanmaları, onları daha hırslı ve bir o kadar da bağımlı hale getirdi. Böylelikle hızla yayılan oyun App Store ve Google Play Store’da toplam 50 milyon indirme barajını geçerek listenin üst sıralarına yerleşmeyi başardı.

Fakat konunun asıl ilginç tarafını gelir tablosu oluşturuyor. Zira ücretsiz yayınlanan ve üstelik uygulama içi satın alma seçeneği dahi bulunmayan oyunun, sadece uygulama içi reklamlardan kazancının günlük 50 bin dolar olduğu açıklandı. Klasik sistem çerçevesinde düşünüldüğünde ise bu oran ayda 1,5 milyon dolar anlamına geliyor. Mario’dan aşina olduğumuz 8 bit’lik grafiklere sahip Flappy Bird’ün birkaç gecelik mesai ile ortaya çıkarak böylesi bir başarıya imza atması, içerik konusunda haftalar, aylar harcayan diğer uygulama geliştiriciler tarafından hayli kıskanılıyor. Yakında Windows Phone’a da merhaba diyecek oyunun hızlı yükselişinin tam gaz devam edeceği düşünülüyor.

Flappy Bird

FİYAT
iOS: Ücretsiz
Android: Ücretsiz

BOYUT
iOS: 2,4 MB
Android: Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
iOS https://itunes.apple.com/tr/app/flappy-bird/id642099621?mt=8
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dotgears.flappybird&hl=tr

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

flappy-bird

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“En yeni mobil oyun çılgınlığı: Flappy Bird” için 2 cevap

  1. serkan dedi ki:

    az önce indirdim. çok zor ya. hala 4 skorum

  2. Fgulay dedi ki:

    Bir kaç kere gördüm fakat denemedimbir indirip deniyim hemen