reklamı kapat

POPÜLER

Android 2.3 Gingerbread

Android 3.0 Honeycomb

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.4 KitKat

Android 5.0 Lollipop

Gingerbread’den Lollipop’a Android’in gizli sürprizleri [Video]

06 Ekim 2015

Tatlı isimleriyle dikkat çeken Android sürümleri, Gingerbread‘den beri isimlerinin ardında küçük sürprizler barındırıyor. 2010’dan bu yana her sürümde değişen, kimi zaman bir görsel, kimi zaman da mini bir oyun olan bu sürümleri Nat and Lo isimli YouTube kanalı bir araya getirdi.

Marshmallow sürümü Nexus cihazlara gelir gelmez, içindeki sürpriz kullanıcılar tarafından hemen internete yüklendi. Android’in her sürümüyle değişen bu sürpriz Marshmallow’da ne yazık ki Lollipop sürümünün geliştirilmiş versiyonu oldu. Ancak Gingerbread ile başlayan bu sürprizler işletim sistemi versiyonları kadar tatlı ve sevimli. Gingerbread’de zombi istilası arasında kalmış bir Android görseli yer alırken, Honeycomb‘da ise sürümün logosu olan bal arısı beliriyordu.

Popüler olayları da göz ardı etmeyen Android, Ice Cream Sandwich versiyonunda dönemin çılgınlığı Nyan Cat‘ten esinlenilerek hazırlanmış sürprizini kullanmış, Jelly Bean‘de ekranı sağa sola savurabileceğiniz fasulyelerle doldurmuştu. KitKat versiyonu ise tüm Android versiyonlarının bulunduğu küçük kutucuklar yer alıyordu. Son olarak Lollipop ile dönemin bağımlılık yapan hatta tabiri caizse oyuncuları çıldırtan oyun Flappy Bird teması ile mini bir oyun hazırlanmıştı. Android 6.0 gizemi de çözüldüğüne göre bir sonraki Android sürümünün tatlı sürprizini beklemeye geçebiliriz. Gizli ekranlara ait görselleri açıklamalarıyla haberin üzerinde yer alan galeriden görüntüleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR