reklamı kapat

POPÜLER

Epic Games Store LOG tasarım

Epic Games, Epic Games Store ile halen para yakıyor

Dünyanın en büyük oyun firmalarından olan Epic Games, açıklamaya göre Epic Games Store ile hale para yakıyor.

Unreal Engine oyun motoru, Fortnite ve fazlasının arkasındaki isim Epic Games, son açıklamalara göre Steam rakibi oyun marketi Epic Games Store ile halen kâr elde edemiyor. Uzun süre önce açılmış olmasına rağmen halen kârlıktan çok büyümesi hedeflenilen market, kâr elde edemiyor çünkü Steam halen çok güçlü bir konumda ve sürekli olarak ücretsiz oyunlar verilmeye devam ediliyor. Bu oyunlar tahmin edebileceğiniz üzere oyunculara ücretsiz olmasına rağmen Epic Games’e çok büyük bir gider oluyor, milyonlarca dolar para harcanıyor. Eğer kaçırdıysanız market tarafından oyunculara 2 Kasım itibarıyla daha önce 25 TL’ye satılan Turnip Boy Commits Tax Evasion oyunu ücretsiz olarak verişmeye başlanmıştı. Bu oyunun açıklaması şöyleydi: “Sevimli ama sorun çıkaran bir turp olarak oynuyorsunuz. Yozlaşmış bir sebze hükümetini yıkmak için vergi ödemekten kaçının, bitki bulmacalarını çözün, ekinleri hasat edin ve devasa canavarlarla savaşın!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Epic Games Store tarafından oyunculara daha önce hediye edilen oyunlardan birisi ise Tandem: a Tale of Shadows olmuştu. Bu oyun için şu açıklama geçilmişti: “Tandem : A Tale of Shadows, benzersiz oynanışı ve olağanüstü estetiğiyle bulmaca platform türünü yeniden tanımlıyor. Emma ve oyuncak ayı Fenton’un ünlü sihirbaz Thomas Kane’in kayboluşunun gizemini çözmesine yardım edin.” 

Epic Games Store tarafından verilen ücretsiz oyunlar yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli