reklamı kapat

POPÜLER

Epson Expression Photo HD XP-15000 incelemesi

TASARIM

A4 boyutunda fotoğraflara basabilen Epson Photo XP-760 modelinden 10 cm daha geniş olan cihaz, A3+ boyutunda fotoğraf basabilen bir yazıcıya göre normal bir boyuta sahip. Ancak yine de yazıcıyı koymanız için ekstradan bir yeriniz olması gerektiğini belirtelim. Yazıcıda kağıt kullanımı iki giriş kaynağından oluşuyor. 200 sayfaya kadar kağıt cihazın ön kısmına, 50 sayfaya kadar premium ve A3+ boyutuna kadar kağıtlar cihazın arka kısmına yerleştirilebiliyor. SD veya microSD kart girişinin yer almadığı yazıcıda 6,1 inçlik renkli LCD ekran yer alıyor. Bu ekran üzerinden mürekkep seviyesi, fotoğraf ve yazıcı ayarları kontrol edilebiliyor.

Sade ve basit bir arayüzle gelen yazıcıda dokunmatik ekranın ne yazık ki olmadığını belirtelim. Cihazın bağlantı seçenekleri arasında Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct ve USB yer alıyor. Wi-Fi Direct’e ek olarak cihazda Epson Connect altında farklı seçenekler de bulunuyor. Epson E-posta yazdırma sayesinde istediğiniz yerden e-postayla belgeleri doğrudan yazıcıya göndererek baskı almak mümkün. Epson Creative Print uygulamasıyla da Facebook fotoğrafları doğrudan basılabiliyor ve tebrik kartları oluşturulabiliyor. Bu uygulama fotoğrafları boyama kitabı şablonuna dönüştürmeye de imkan tanıyor.

Google Drive, Evernote ve Dropbox gibi üçüncü parti uygulamalarda yer alan belgelerinizi veya fotoğraflarınızı da Epson iPrint uygulaması üzerinden basabileceğinizi de söyleyelim. AirPrint, Google Cloud Print ve Android desteği de bulunan yazıcının bağlantı seçenekleriyle bizi fazlasıyla tatmin etti. Kablosuz bağlantıda sorunsuz şekilde baskı aldığımızı belirtmek istiyoruz. Kablolu bir ağ üzerinden yazdırma için Ethernet özelliği de yazıcıda bulunuyor. Otomatik güç açma özelliği yazıcıyı etkinleştiriyor ve bir baskı işi gönderildiği zaman çıkış tepsisini otomatik olarak açabiliyor.