reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store LOG Tasarım iOS 17.5.1

Eski fotoğrafları geriye getiren hatayı çözen iOS 17.5.1 çıktı

Eski fotoğrafları geriye getiren ve bu nedenle birçok kişiyi fazlasıyla şaşırtan hatayı çözen iOS 17.5.1 güncellemesi çıktı.

Biraz önce çıkan iOS 17.5.1 güncellemesi için Apple kısaca şunları aktardı: Bu güncelleme önemli hata düzeltmeleri sunar ve veri tabanı bozulmasıyla karşılaşan fotoğrafların silinmelerine rağmen Fotoğraflar arşivinde yeniden görünmelerine neden olan nadir bir sorunu giderir.Peki bu olay tam olarak neydi? iOS 17.5 ile oluşan o hata nedeniyle yıllar önce silinen bazı fotoğraflar direkt olarak cihazlara geri gelmeye başlamıştı. Bu sorun kapsamında 2021 yılından dahi geriye dönen, bir anda fotoğraf galerisinin sonunda görülen fotoğrafların/görsellerin olduğu belirtildi. Daha sonra durum daha da endişe verici bir hal almıştı. iOS 17.5 güncellemesi, geçtiğimiz hafta çıkan haberlere göre bazılarında daha da büyük bir sorun ortaya çıkardı. iOS 17.5 güncellemesi bazı kişilerde sıfırlanıp satılan cihazlardaki eski fotoğrafları da geriye getirmeye başladı.

iOS 17.5 güncellemesi için Apple’dan gelen resmi açıklama şöyle olmuştu: 

Kilitli Ekran

  • -LGBTQ+ topluluğunu ve kültürünü onurlandırmak amacıyla kilitli ekran için yeni bir Pride Işıması duvar kâğıdı

Takip Bildirimleri

  • -Platformlar Arası Takip Algılama, kendisine ait olmayan uyumlu bir Bluetooth takip edici kullanıcı ile birlikte hareket ediyorsa eşlendiği işletim sisteminden bağımsız olarak kullanıcıya bildirim gönderir

Bazı özellikler, tüm bölgelerde veya tüm Apple aygıtlarında kullanılamayabilir. Apple yazılım güncellemelerinin güvenlik içeriği hakkında bilgi için lütfen şu web sitesine gidin:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 17.5.1 güncellemesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

İLGİLİ HABERLER