reklamı kapat

POPÜLER

Eski Google çalışanı Google’ı 1 dakikalığına satın aldı

Değeri milyarlarca doları bulan Google’a sahip olmak eminiz herkesin hayallerini süslüyordur. Eski Google çalışanlarından biri Sanmay Ved ise bu hayalini 1 dakika da olsa yaşamayı başararak bir anda teknoloji basınının gündemine oturdu.

google
Google Domains sitesini ziyaret eden ve Google.com’un müsait durumda olup olmadığını kontrol eden Ved ilginç bir olayla karşılaştı. Normalde alınmış olarak görünmesi gereken bu adres satın alınmaya uygun görünüyordu. Hızlı davranarak adresi sepete ekledi ve yalnızca 12 dolara satın aldı. Google Webmaster arayüzünde Google’ın siteleri arasına eklendiğini gören ve sevinen Ved’in bu mutluluğu kısa sürdü. Yalnızca 1 dakika sonra Google’dan gelen mail ile satın alma işleminin durdurulduğu ve Google.com’un sahibinin tekrar Google olduğu bilgisi verildi.

Daha önce Microsoft da benzer bir sorun yaşamış ve hotmail.co.uk adresini birine kaptırmıştı. Sonrasında süreç benzer şekilde işlemiş ve Microsoft yeniden alan adının sahibi olmuştu. Peki siz Google.com’un bir dakikalığına da olsa sahibi olsaydınız ne yapmak isterdiniz?google2