reklamı kapat

POPÜLER

Eski iPad’leri dijital çerçeveye dönüştürün [Video]

07 Nisan 2015

Her sene tanıtılan onlarca teknolojik cihaz var olan modellerin eskime süresini oldukça kısaltıyor. Özellikle telefonlarda çok sık yaşanan bu durum tabletler için de farklı değil. Eğer evde artık elinize alıp kullanmadığınız tabletinizle ne yapacağınızı bilmiyorsanız iSotto Frame ile onu dijital bir çerçeveye dönüştürmeye ne dersiniz?

İnanması güç ancak evet dijital çerçeveler hala varlıklarını sürdürüyor. Fotoğrafları sergilenme şekli tozlu albümlerden Instagram albümlerine doğru radikal bir geçiş yapınca evdeki çerçevelerin de işlevi sorgulanır hale gelmişti. Ancak teknolojinin buna bir cevabı niteliğindeki dijital çerçeveler eski alışkanlıklarından vaz geçmek istemeyenler için güçlü bir alternatif. Tabii aile fotoğraflarının yerinin kendini yüzlerce selfie’ye bırakması olayın çekici kısmını bir parça törpülemiş olabilir.

Kickstarter projesi olan iSotto Frame klasik bir dijital çerçeveden çok daha “faydalı” diyebiliriz. Çünkü teknoloji atıkları ciddi bir sorun oluşturuyor. Nereye koyacağımızı bilemediğimiz onlarca cihazı en azında bir şekilde değerlendirmek adına güzel bir atılım olan çerçeve tüm iPad modelleriyle uyumlu. 5 x 7 inç boyutlarında olan çerçeve, içinde iPad yokken tasarımıyla klasik bir çerçeveden farksız. İçine iPad’i yerleştirdikten sonra, cihazın şarj girişi açıkta kalacak şekilde tasarlanan çerçeve iPad’i içinden çıkarmadan şarj edilmesini de mümkün kılıyor. İsteğe bağlı olarak farklı tarz ve renklerde çerçeve tasarımlarına sahip olan iSotto henüz bir fotoğraf uygulamasına sahip değil ancak üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla fotoğrafların sergilenmesi mümkün.

Kickstarter‘da 50 bin dolar bağış toplaması gereken iSotto Frame daha yolun çok başında. 29 dolar fiyat etiketine sahip olan çerçevenin diğer dijital çerçevelerden daha başarılı olup olmayacağı ise merak konusu.

VİDEO

YORUMLAR