reklamı kapat

POPÜLER

lyvehome

Fotoğraflarınızı koruyun, depolayın, sergileyin: LyveHome [Video]

Teknoloji ilerleyedursun hayatımıza dair her detay yavaş yavaş dijital verilere dönüşüyor. Tüm bilgilerimizi cebimizde taşıyabiliyor, anılarımızı sanal ortamda biriktirebiliyoruz. Hal böyle olunca koca koca fotoğraf albümleri de yerini bilgisayarlara bırakırken, özenle seçip çerçevelettiğimiz fotoğraflar için de dijital çerçeveler üretiliyor. LyveHome da onlardan biri.

Dijital çerçeveler aslında çok uzun zamandır hayatımızın bir parçası. Birden fazla fotoğrafı tek bir çerçeveye sığdırma fikri dijitalden de önceye dayanıyor hatta. Çekiş mekanizması bulunan kalın çerçevelere dizilen 20 kadar fotoğrafı ara ara değiştirerek ilk olası dijital çerçeve fikrini de ortaya atmıştı tasarımcılar. O zamandan bu yana fotoğraflarımız artık büyük depolama alanlarında, karma karışık bir halde veriler içinde kaybolmuş durumda.

lyvehome
LyveHome’un tanıtım filmi de eski günlere özlemle başlıyor. 2 TB’lık kaba gövdesine karşı şık durmayı başarabilen dijital çerçeve, tozlu albümlerin kapağını aralayarak anıların önemini vurguluyor. Sonrasında teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz tabii ki. USB girişinin yanında SD kart ve HDMI girişi bulunan LyveHome, fotoğraflarınızı depolayıp sergilemek için güzel bir alan sunuyor size. Anlayacağınız, konsept tanıdık ancak ürün biraz daha gelişmiş.

lyvehome
Fotoğrafların yanı sıra videoları da depolayıp sergileyebileceğiniz LyveHome, mobil cihazlarınızla ortak çalışıyor ve televizyonunuza dahi bağlanabiliyor. Kendine ait uygulamasını kurup, hesap oluşturduğunuz takdirde fotoğraf ve videoların akıbetini yönetebiliyorsunuz. Bağlı olan tüm mobil chazlarınızdan da LyveHome’da bulunan fotoğraflara her yerden erişebiliyorsunuz. Telefonunuzla uygulama üstünden çektiğiniz fotoğrafları da çerçeveye aktarabiliyorsunuz. Dokunmatik 5 inç ekranı ile 549×960 piksel çözünürlük sunan, oldukça rahat bir kullanıma sahip olan dijital çerçevenin fiyatı ise 300 dolar.

VİDEO