reklamı kapat

POPÜLER

i ready o

Eski iPhone modelleri için retro radyo tasarımı [Video]

Hayatımızın belki de en önemli bölümünü oluşturan mobil cihazlara olan bağlılık artıkça, satışa sunulan cihazların da sayısı aynı oranda artıyor. Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modeliyle satış başarısını katlarken eski iPhone’lar da bir anda raflara kaldırıldı. Ancak i Ready O ile bu cihazları değerlendirmek mümkün.

Gartner‘ın açıklamasına göre Apple geçtiğimiz yıl 191,4 milyon cihaz satmış durumda. Bu satışların bir kısmı ilk kez alınan cihazlar olsa da, hatrı sayılır miktarda yeni iPhone, eskisinin yerini aldı. Ancak bu eski iPhone’ların sonu demek değil elbette.

i ready o
Kickstarter projesi olan i Ready O, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5 ve iPhone 5s modelleri için tasarlanmış, retro tarzın hakim olduğu bir radyo. Davis Choi tarafından tasarlanan “hoparlör” 60’lardan fırlamış analog radyo görünümüne sahip. Radyo gövdesinin arkasında yer alan kapakçık aracılığıyla cihazlar yerine yerleştirilebiliyor. iPhone 5 ve 5s’in tamı tamına sığdığı i Ready O’da iPhone 4 ve 4s’in sağ tarafında bir parça boşluk kalıyor ancak bu ekranın göründüğü kısmı etkilemiyor.

i ready o
Dikey ve yatay duracak şekilde tasarlanmış olan i Ready O’nun kayışı aynı zamanda bir stant görevi de görüyor. Kayışı dikey konumdan yatay konuma getirerek, telefonların kulaklık ve şarj girişlerine ulaşmak da mümkün oluyor. Ayrıca radyo, cihazların ana ekran tuşuna denk gelecek şekilde fiziksel bir tuşa ve ses açma kapama tuşuna sahip. Kickstarter‘da bağış toplamaya devam eden i Ready O’ya 70 dolar ödeyerek sahip olabilirsiniz.

VİDEO